more_horiz

Budowa zapory na granicy z Rosją. Lodowski: mam nadzieję, że akceptacja dla tego typu działania będzie powszechna

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2022 14:19
Mariusz Błaszczak, szef MON, zapowiedział budowę zapory na granicy polsko-rosyjskiej. Kwestię tę skomentował na antenie Polskiego Radia 24 publicystka Miłosz Lodowski.
Zapora na granicy z obwodem kaliningradzkim. Lodowski: nam nadzieję, że aklamacja dla tego typu działania będzie powszechna
Zapora na granicy z obwodem kaliningradzkim. Lodowski: nam nadzieję, że aklamacja dla tego typu działania będzie powszechnaFoto: twitter.com/@Straz_Graniczna

Mariusz Błaszczak dziś (2 listopada) poinformował, że na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim powstanie tymczasowa zapora z drutu ostrzowego o wysokości 2,5 metra.

Jej budowa rozpocznie się już dziś. Jest to odpowiedź polskiego rządu na zapowiedź zwiększonej liczby lotów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej do Kaliningradu i groźbę nowej fali migracji z tamtego kierunku. 

Aklamacja

Miłosz Lodowski w Polskim Radiu 24 zapytany, na ile w jego ocenie na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim może powtórzyć się podobna sytuacja, jaka miała miejsce na granicy z Białorusią, powiedział, że dla niego sytuacja - jeżeli chodzi o tę granicę - jest od samego początku niezrozumiała.

- Osobiście życzyłbym sobie dojrzałej klasy politycznej, ale też i społeczeństwa, które w pełni zdaje sobie sprawę ze skali zagrożenia [...] które nad nami ciąży ze Wschodu - stwierdził gość PR24.

Dodał, że Finowie, Estończycy, Łotysze czy Litwini już zrozumieli skalę zagrożeń. - Dla nich sytuacja jest tak oczywista, że żadnych protestów [...] nie było - podkreślił. - Osoby, które wpadają na głupie pomysły - typu bieganie po strefie przygranicznej albo ciągle protesty, bądź wręcz uczestniczą w przemycie ludzi [...] - nie znajdują poklasku w tamtejszej opinii publicznej - dodał. 

- Tak więc mam nadzieję, że w tej części opinii publicznej w Polsce, która miała problem z mądrością przed szkodą, refleksja nastąpiła - mówił publicysta. Dodał, że liczy na to, iż poparcie dla działań polskiego rządu w tej sprawie będzie powszechne.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:38 PR24 2022_11_02-12-35-41.mp3 Miłosz Lodowski o planach budowy zapory na granicy z Rosją (Północ-Południe Publicystyka/ Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: Północ - Południe 

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Miłosz Lodowski, publicysta 

Data emisji: 02.11.2022

Godzina emisji: 12.37

kor

Zobacz także

Zobacz także