more_horiz

"Projekt eksterminacji narodu". Bronisław Wildstein o wojnie na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2022 20:50
- W Europie pełnoskalowa agresja, wojna w pełnym wymiarze, z takim - w podtekście - projektem eksterminacji narodu, bo to mocno słyszymy ze strony Rosji, to rzeczywiście coś, czego nie przewidywaliśmy - mówił w Polskim Radiu 24 Bronisław Wildstein, dziennikarz, publicysta i pisarz.
Bronisław Wildstein
Bronisław WildsteinFoto: PR24

Ponad 70 dni trwa już rosyjska inwazja na Ukrainę. Rosjanie nadal nie osiągnęli właściwie żadnego swojego celu założonego przed rozpoczęciem tego, co sami nazywają "specjalną operacją wojskową". W Polskim Radiu 24 mówił o tym Bronisław Wildstein, pisarz i publicysta.

"Pełnoskalowa wojna Rosji z Ukrainą była zaskoczeniem"

Gość PR24 został zapytany o słynne hasło o "końcu historii" z eseju Francisa Fukuyamy. Jak stwierdził, ów "koniec historii" z powodu wojny na Ukrainie skończył się definitywnie, choć tak właściwie nigdy nie było końca historii.

- To było takie złudzenie. Tak bardzo tęskniliśmy za tym złudzeniem. Ludzie zawsze tęsknią za tym, żeby żyć w świecie bez wojen, w świecie, który zmierza tylko do pozytywnych rozwiązań, który się coraz bardziej integruje, w którym zanikają animozje... można tak sobie mówić i mówić, ale oczywiście to są nasze sny i niebezpieczne jest im zawierzyć, bo potem budzimy się w pewnym momencie ze zdumieniem i przerażeniem - mówił Bronisław Wildstein.

Jak dodał, każdy, "kto miał oczy do patrzenia", widział kres owego słynnego "końca historii" już dawno, ale faktycznie 24 lutego i rosyjskie czołgi wkraczające na Ukrainę były jednak wstrząsem i "coś się zmieniło". - W Europie pełnoskalowa agresja, wojna w pełnym wymiarze, z takim - w podtekście - projektem eksterminacji narodu, bo to mocno słyszymy ze strony Rosji - to rzeczywiście coś, czego nie przewidywaliśmy - zaznaczył Wildstein.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
20:55 PR24_mp3 2022_05_05-19-06-04_Wildstein.mp3 Bronisław Wildstein o wojnie na Ukrainie ("Stan rzeczy" / PR24)

* * *

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzi: Rafał Dudkiewicz
Gość: Bronisław Wildstein (dziennikarz, publicysta, pisarz)
Data emisji: 05.05.2022
Godzina emisji: 19.06

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem