X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Tesco: znamy szczegóły nt. zwolnień pracowników i reorganizacji e-sklepu

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2016 14:12
Na początku sierpnia związki zawodowe sieci Tesco otrzymały zawiadomienie o kolejnych zwolnieniach - tym razem w dziale sprzedaż on-line. Jest to związane z reorganizacją e-sklepu sieci.
Samochody dostawcze z likwidowanych e-sklepów zostaną przeniesione do innych miast.
Samochody dostawcze z likwidowanych e-sklepów zostaną przeniesione do innych miast.Foto: Wikimedia Commons, Navias

W Rzeszowie, Jeleniej Górze i Wałbrzychu sieć rezygnuje z serwisu Ezakupy. Zwolnionych ze swoich stanowisk ma być ponad 30 pracowników. Sieć zapowiada jednak, że pracownikom oferowane będą alternatywne stanowiska pracy w sklepie bądź innych sklepach regionu.

E-sklepy w Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Rzeszowie mają słaby potencjał

- Planujemy zawiesić funkcjonowanie serwisu Ezakupy w Wałbrzychu i Jeleniej Górze, zaś w Rzeszowie oferować będziemy rozwiązanie „Zamów i odbierz”. W lokalizacjach tych widzimy stosunkowo niewielki potencjał dla dalszego rozwoju usługi. Zmiany dotyczą tylko tych trzech lokalizacji - nie wpływają także na funkcjonowanie „stacjonarnych” hipermarketów w tych miastach. –mówi serwisowi portalspozywczy.pl Michał Sikora, kierownik ds. komunikacji Tesco Polska.

Dodaje, że e-sklep Tesco jest szczególnie popularny w największych miastach i właśnie tam sieć chce ją rozwijać.

- Samochody dostawcze z tych lokalizacji zostaną przeniesione do innych miast, jak Wrocław czy Warszawa, co pozwoli nam zwiększyć liczbę dostaw wszędzie tam, gdzie usługa jest szczególnie popularna wśród klientów. Aktualnie w Poznaniu trwa budowa nowego punktu realizacji zamówień w kolejnym z naszych hipermarketów, co pozwoli nam zwiększyć liczbę dostaw w tym mieście o 30 proc. Planujemy także rozbudowę jednego z punktów w Krakowie, wraz z rosnącym zainteresowaniem zakupami z dostawą do domu. Obecnie w Polsce z usługi aktywnie korzysta 135 000 osób - mówi Michał Sikora.

Będzie likwidacja części stanowisk pracy

Rezygnacja z serwisu Ezakupy w Rzeszowie, Jeleniej Górze i Wałbrzychu pociąga za sobą likwidację części stanowisk pracy i oznacza konieczność przeprowadzenia formalnego procesu zwolnień grupowych.

-  Poinformowaliśmy o tym w pierwszej kolejności koleżanki i kolegów z tych trzech sklepów. Szacujemy, iż liczba stanowisk pracy w tych placówkach, których dotyczyć będzie zmiana, przekroczy w nieznacznym stopniu przewidziany w ustawie próg, czyli 30 osób - mówi kierownik ds. komunikacji Tesco Polska.

Dodaje, że trudno jednak dziś mówić o ostatecznej liczbie osób, ponieważ pracownikom oferowane będą alternatywne stanowiska pracy w sklepie bądź innych sklepach regionu.

- Zgodnie z przewidzianym w przepisach prawa procesie, obecnie trwają konsultacje ze związkami zawodowymi, dotyczące m.in. kwestii odpraw - wyjaśnia Michał Sikora.

Po zmianach, usługa e-sklepu dostępna będzie w 17 aglomeracjach. Dostawy realizowane będą z 24 hipermarketów przez ponad 230 samochodów. W zasięgu usługi jest ponad 14 milionów klientów. E-sklep sieci Tesco istnieje od 2012 roku.

Przypomnijmy, z początkiem września Tesco zamknie również sklepy stacjonarne w siedmiu miastach: w Brodnicy, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Gdańsku, Legnicy, Mysłowicach oraz Rzeszowie.

Tesco Polska jest siecią sklepów z ponad 400 sklepami, od hipermarketów po małe osiedlowe supermarkety. Zatrudnia blisko 30 tys. osób i oferuje klientom produkty 1500 polskich dostawców.


Zobacz więcej na temat: e-handel pracownicy tesco
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak