X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Rząd stawia nie tylko na wielkie inwestycje, wspiera też lokalne rozwiązania komunikacyjne

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 15:50
Rząd stawia nie tylko na wielkie projekty infrastrukturalne, ale również na inwestycje poprawiające komunikację lokalną - dzisiaj podpisano umowę dotyczącą linii kolejowej nr 8 łączącej Skarżysko-Kamienną przez Kielce z Kozłowem.
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas uroczystego podpisania umowy o dofinansowanie dla projektu PKP PLK: Prace na linii kolejowej nr 8 na odcinku Skarżysko Kamienna  Kielce  Kozłów  prace przygotowawcze, 30 bm. w siedzibie CUPT w Warszawie.
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas uroczystego podpisania umowy o dofinansowanie dla projektu PKP PLK: „Prace na linii kolejowej nr 8 na odcinku Skarżysko Kamienna – Kielce – Kozłów – prace przygotowawcze”, 30 bm. w siedzibie CUPT w Warszawie. Foto: PAP/Mateusz Marek

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk uczestniczył we wtorek w uroczystym podpisaniu umowy pomiędzy Centrum Unijnych Projektów Transportowych a PKP Polskimi Liniami Kolejowymi na dofinansowanie niemal 18 mln zł dokumentacji projektowej modernizacji linii kolejowej nr 8 Skarżysko-Kamienna - Kielce - Kozłów.


Posłuchaj
00:16 modernizacja1.mp3 Rząd przygotowuje inwestycje dotyczące modernizacji linii kolejowych w ramach następnej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Dziś została podpisana umowa o dofinansowanie prac przygotowawczych do modernizacji linii kolejowej na odcinku Skarżysko Kamienna - Kielce - Kozłów.

 

Minister przypomniał, że rząd przygotowuje kolejne projekty kolejowe, które będą realizowane w następnej unijnej perspektywie budżetowej.

Przygotowywane są nowe projekty kolejowe na kolejną unijną perspektywę

- Jestem dumny, że projekty kolejowe na następną unijną perspektywę przygotowujemy w sposób przewidywalny, systematycznie. (...) Jesteśmy zobowiązani do tego, aby z myślą o kolejnych latach przygotowywać te inwestycje, które pozwolą wydawać środki finansowe w kolejnej perspektywie unijnej - powiedział Adamczyk.

EbQ_bbZXQAA3H2l.jpg
Bezpieczna, szybsza i bardziej dostępna kolej na Warmii i Mazurach

Inwestycje kolejowe napędzają polską gospodarkę

Adamczyk powiedział, że polską gospodarkę napędzają przemyślane i intensywne inwestycje, których od lat jesteśmy świadkami na kolei.


Posłuchaj
00:17 modernizacja 2.mp3 Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślił konieczność inwestowania w infrastrukturę we wszystkich częściach Polski

 

Rząd stawia nie tylko na tabor, ale na odbudowę szlaków kolejowych, dworców

Jak mówił minister, rząd realizuje nie tylko odbudowę taboru kolejowego narodowego przewoźnika, ale również odbudowę polskiej kolei, szlaków kolejowych, dworców i przystanków.

czeremcha 1200.jpg
Nowy dworzec PKP otwarty. A. Adamczyk: dotrzymujemy obietnic

Szef MI podkreślił, że jeszcze cztery lata temu zadawano sobie pytania, czy uda się wykorzystać środki unijne przeznaczone na modernizację polskich szlaków kolejowych, ponieważ wtedy takich opracowań projektowych praktycznie nie było.


Obecna na konferencji minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak poinformowała, że całkowita wartość projektu to ponad 27 mln zł, z czego dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko to 17,7 mln zł.


- To pierwszy projekt w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na przygotowanie dokumentacji projektowej, który później w nowej perspektywie finansowej będzie przekładał się na realizację infrastrukturalnego projektu” - mówiła minister Jarosińska-Jedynak.

Podczas konferencji prezes PKP PLK Ireneusz Merchel poinformował, że już w połowie przyszłego roku ogłoszony zostanie przetarg na realizację pierwszej części tej inwestycji. Dodał, że modernizacja całej linii nr 8, która jest głównym szlakiem kolejowym wschodniej Polski, powinna się zakończyć w roku 2024.

PAP, IAR, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Instytut Staszica: inwestycje infrastrukturalne pociągną w górę całą gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 14:17
Inwestycje takie jak CPK, prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe i Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, mogą w największym stopniu pobudzać gospodarkę i pomagać walczyć z bezrobociem - uważają eksperci Instytut Staszica. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stop degradacji lokalnej infrastruktury kolejowej. Rusza nabór wniosków do programu Kolej Plus

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 15:01
Dziś rozpoczął się nabór wniosków do rządowego programu Kolej Plus. Do rozdysponowania jest sześć i pół miliarda złotych. Beneficjentami są samorządy, które mogą się starać o utworzenie bądź przywrócenie połączeń kolejowych. Inauguracja programu odbyła się w Myślenicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie Lubelska Kolei Aglomeracyjna. Przedstawiamy szczegóły tego planu

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 15:30
Transport kolejowy jest najczystszy ekologicznie, staramy się go przybliżać mieszkańcom małych i dużych miast – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w Lublinie, gdzie podpisano porozumienie w sprawie opracowania koncepcji Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie kolejna wielka inwestycja kolejowa - połączy Gdańsk z Warszawą i Centralnym Portem Komunikacyjnym

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 12:48
Z Gdańska do Warszawy powstanie nowa linia kolei dużych prędkości. Będzie elementem tak zwanego komponentu kolejowego Centralnego Portu Komunikacyjnego.
rozwiń zwiń