X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Niemcy biorą Google'a pod lupę. Sąd sprawdzi, czy nie prowadzi praktyk monopolistycznych

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 13:55
Niemcy przyjrzą się działalności Google'a. Tamtejszy sąd antymonopolowy uznał amerykański Alphabet, w tym jego główny podmiot Google, za koncern o "nadrzędnym znaczeniu na rynkach". Firmy o takim statusie mogą być objęte na 5 lat procedurą badającą, czy ich praktyki nie zagrażają konkurencyjności gospodarki. 
Niemiecki sąd antymonopolowy przyjrzy się działalności Alphabet, spółki-matki Googlea.
Niemiecki sąd antymonopolowy przyjrzy się działalności Alphabet, spółki-matki Google'a.Foto: Jay Fog / Shutterstock.com

Prezes Federalnego Urzędu Antymonopolowego Andreas Mundt poinformował, że w przypadku Google istnieją takie przesłanki. Rozpoczęta procedura może doprowadzić do zakazania firmie praktyk monopolistycznych na niemieckim rynku.

Jak Google korzysta z danych użytkowników?

Pod lupą będzie wykorzystywanie danych osobowych przez Google'a i ich serwis Google News. Jak wskazuje urząd, firma ma dominująca pozycję w Niemczech na rynku wyszukiwarek internetowych - 80 procent udziałów.

Czytaj także:

Oprócz tego posiada między innymi serwis mapowy, portale społecznościowe, ma też duży wpływ na rynek reklamowy, w tym na reklamę spersonalizowaną poprzez dostęp do danych osobowych wielu użytkowników.

Pod lupą też inni giganci

Niemiecki urząd poinformował też o prowadzeniu dalszych działania przeciwko innym amerykańskim gigantom cyfrowym: Amazonowi, Apple i Meta - czyli dawnemu Facebookowi.

Cytowane przez agencję biuro prasowe Google zapowiada "konstruktywną współpracę" z niemieckim urzędem.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Czytaj także

Parlament Europejski chce uregulować gigantów internetowych. "To kamień milowy"

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2021 14:54
Unia Europejska chce ukrócić nieuczciwe praktyki amerykańskich gigantów informatycznych. Chodzi o takie firmy jak Facebook, Google, Apple czy Amazon. Parlament Europejski pracuje nad "aktem o rynkach cyfrowych".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa spór Google z rosyjskimi władzami. Dotkliwa kara dla giganta

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2021 15:18
Z informacji, które opublikował Reuters wynika, że rosyjski sąd ukarał holding Alphabet, czyli właściciela Google. Karą jest grzywna w wysokości 7,2 mld rubli, czyli ok. 98 mln dolarów. To wszystko za nieusuwanie treści, które rosyjskie władze uznają za nielegalne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok 2021 w internecie. Czego szukaliśmy najczęściej?

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2021 12:50
- Rok 2021 był bardziej różnorodny w porównaniu z 2020, kiedy to najczęściej wyszukiwanym hasłem był koronawirus odmieniany przez wszystkie przypadki. Ostatnie 12 miesięcy wskazują, że trochę wróciliśmy do "normalności" - opowiada Elżbieta Różalska z Google Polska. 
rozwiń zwiń