more_horiz
Gospodarka

Polacy polubili rozliczanie się przez sieć. Już prawie 20 milionów deklaracji złożonych elektronicznie

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2022 12:24
Minister finansów Magdalena Rzeczkowska poinformowała, że do tej pory przez internet złożono 19,8 mln deklaracji podatkowych za 2021 rok. To ponad 91 procent wszystkich deklaracji.
Ponad połowę deklaracji złożono za pomocą systemu Twój e-PIT.
Ponad połowę deklaracji złożono za pomocą systemu Twój e-PIT.Foto: fizkes/Shutterstock

Minister Magdalena Rzeczkowska podkreśliła, że dużą popularnością cieszyła się usługa Twój e-PIT. Za jej pomocą podatnicy złożyli ponad 11 milionów 300 tysięcy deklaracji, czyli o ponad 1 milion 200 tysięcy więcej niż rok temu.

- Usługa twój e-PIT cieszy się popularnością wśród klientów w każdym wieku. Najmłodszy podatnik, który w tym roku zalogował się do Twój e-PIT ma 18 lat, a najstarszy - 110 lat - powiedziała minister Magdalena Rzeczkowska.

Posłuchaj
00:30 11733142_1.mp3 Magdalena Rzeczkowska: usługa Twój e-PIT cieszy się dużą popularnością.

Szybsze rozliczenie, szybszy zwrot

Rozliczenie podatku online pozwala na szybsze otrzymanie zwrotu nadpłaconego podatku. W tym roku - dzięki usłudze Auto Zwrot - ponad 2 miliony podatników otrzymało pieniądze w ciągu kilku dni od złożenia deklaracji podatkowej.

Czytaj także:

W usłudze Twój e-PIT zostały przygotowane zeznania PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36 dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Uwzględniono w nich ulgę na dzieci czy zwolnienie z PIT dla osób do 26. roku życia.

Dostęp do usługi Twój e-PIT możliwy jest na stronie podatki.gov.pl.

PolskieRadio24.pl, IAR/PAP, md

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem