X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Są środki na nawodnienia w gospodarstwach rolnych. Do 100 tys. zł na zbiornik lub studnię głębinową

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 11:11
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyodrębniło środki na inwestycje na nowe lub istniejące systemy nawadniania w gospodarstwach rolnych. Na początek przeznacza na to 100 mln euro.
Są środki na nawodnienia w gospodarstwach rolnych. Do 100 tys. zł na zbiornik lub studnię głębinową
Są środki na nawodnienia w gospodarstwach rolnych. Do 100 tys. zł na zbiornik lub studnię głębinowąFoto: shutterstock, Mags

Jak mówił w radiowej Jedynce minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski, to odpowiedź jego resortu na zagrożenia związane z ubiegłoroczną suszą w Polsce, oraz występującym w tym roku brakiem wody w części województw.

− Wykorzystanie wody, retencja – to najważniejsze zadania na najbliższe lata – mówi minister Ardanowski.

I dodaje, że duży program związany z tym problemem przygotowuje minister Gróbarczyk, i będzie on oparty o środki unijne z nowej perspektywy finansowej.

100 mln euro z PROW na systemy nawadniania w gospodarstwach rolnych

− Ja nie czekam na nową perspektywę, bo potrzeba chwili wymusza, aby działać jak najszybciej, dlatego z jeszcze obecnego Programu Obszarów Wiejskich na lata 2014-20, przeznaczyłem w pierwszym rzucie 100 mln euro na dotacje dla gospodarstw, które chcą wprowadzić systemy nawodnieniowe – mówi gość radiowej jedynki.

Dofinansowanie do 100 tys. zł na inwestycje wodne

Jak wyjaśnia, dofinansowanie będzie wynosiło do 50 proc. kosztów kwalifikowanych, a w przypadku młodych rolników, wyniesie ono 60 proc., do 100 tys. zł na gospodarstwo.

Dofinansowanie do zbiornika na wodę albo studni głębinowych

− Czyli, jeśli ktoś wykona instalację za 200 tys. zł, to dostanie 100 tys. zł dofinansowania. I będzie można w ramach kosztów kwalifikowanych zbudować zbiornik na wodę, a jeśli nie pozwoli na to ukształtowanie powierzchni, to będzie dofinansowanie do studni głębinowych, oraz wszystkich potrzebnych elementów – rur, systemów rozprowadzania, pomp, deszczowni – mówi minister rolnictwa.

I dodaje, że program ruszy od września, aby umożliwić uruchamianie instalacji jak najszybciej.

Tomasz Matusiak, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Susza uderza głównie w producentów warzyw i owoców. Lepsze będą zbiory zbóż

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 13:20
Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowszy raport dotyczący tegorocznych zbiorów. Ze wstępnego szacunku głównych upraw rolnych i ogrodniczych w 2019 r. wynika, że zbiory zbóż i rzepaku będą wyższe niż rok temu. Mniej będzie z kolei owoców i warzyw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa szacowanie strat wywołanych suszą. Od września można składać wnioski na dofinansowanie małej retencji

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 13:20
Z danych resortu rolnictwa wynika, że znaczącym niedoborem wody jest dotniętych około 1,5 tysiąca gmin w Polsce, a szacowanie strat zakończyło się dopiero w niespełna 10 z nich. W sumie susza dotyka w naszym kraju około 2 mln ha ziemi rolnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

500 mln zł na wypłaty dla rolników poszkodowanych przez suszę

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 12:55
Na początek mamy 0,5 mld zł na wypłaty dla rolników poszkodowanych przez suszę - poinformował w środę minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
rozwiń zwiń