more_horiz
Wiadomości

Myśli Jana Pawła II na "Domu Partii". Symboliczne data i miejsce

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2023 20:53
W przeddzień 18. rocznicy śmierci Jana Pawła II na elewacji frontowej "Domu Partii", czyli byłej siedziby KC PZPR w Warszawie, pojawiła się wielkoformatowa wizualizacja z cytatami z wypowiedzi papieża Polaka. Będzie ją można oglądać w godzinach wieczornych przez kolejne pięć dni.
Cytaty z przemówień Jana Pawła II będą przez kilka dni wyświetlane na dawnej siedzibie KC PZPR
Cytaty z przemówień Jana Pawła II będą przez kilka dni wyświetlane na dawnej siedzibie KC PZPRFoto: PAP/Piotr Nowak

- Wybraliśmy sześć cytatów z przemówień papieża, w których wskazuje on na wartości ponadczasowe, takie jak miłość, bezinteresowność, szacunek, odpowiedzialność, troska o zachowanie pokoju czy służba innym. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę młodego pokolenia na osobę Jana Pawła II i zainspirować do poznania nauczania papieskiego - wyjaśnił pomysłodawca projektu Tomasz Kawiorski, prezes Fundacji "Oczami Nieba".

Zaznaczył, że zarówno data jak i wybór obiektu - Centrum Bankowo-Finansowego Nowy Świat - na wyświetlenie wielkoformatowej wizualizacji ze słowami papieża mają charakter symboliczny.

Modne miejsce

- Starszemu pokoleniu budynek kojarzy się z siedzibą Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, czyli centrali władz komunistycznych w Polsce, skąd kierowano PRL, w tym również walką z Kościołem za czasów Karola Wojtyły, a później Jana Pawła II - wskazał Marcin Wawrzyniak, prezes Centrum Bankowo-Finansowego Nowy Świat.

Zwrócił uwagę, że obecnie "Dom Partii" jest miejscem bardzo popularnym wśród młodych ludzi, którzy zwłaszcza w czasie weekendu spędzają tam swój wolny czas ze znajomymi.

Prawda zawsze zwycięży

- Przez ten projekt autorzy chcą pokazać, że prawda zawsze zwycięży, również ta dotycząca osoby Jana Pawła II - zaznaczył prezes Wawrzyniak.

Wielkoformatową wizualizację można oglądać od soboty przez pięć kolejnych wieczorów w godz. 19.00-2.00. 

Czytaj także:

IAR/PAP/fc

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także