more_horiz
Wiadomości

Sztab Generalny: Rosjanie szturmowali Bachmut z częściowym powodzeniem, inne ataki odparte

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2022 23:20
Wojska rosyjskie z "częściowym powodzeniem" prowadziły w niedzielę szturm na kierunku Bachmutu, ale siły ukraińskie odbiły ataki na kierunku miejscowości Dołyna, Wesełe, Spirne i Iwano-Darjiwka - poinformował ukraiński Sztab Generalny w wieczornym komunikacie.
Ukraiński żołnierz na polu walki
Ukraiński żołnierz na polu walkiFoto: Facebook/ Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy

"Żołnierze ukraińscy odparli szturm na kierunku Dołyny" - podano w komunikacie, który opisuje sytuację na froncie w Donbasie. "Przeciwnik zaryzykował podjęcie szturmu niedaleko Spirnego i Iwano-Darjiwki, co zakończyło się dla okupantów stratami i wycofaniem się" - głosi oświadczenie sztabu. Niepowodzeniem zakończyła się też próba rozpoznawczego ataku w kierunku miejscowości Wesełe.

Jednocześnie sztab przyznał, że "na kierunku Bachmutu oddziały przeciwnika odniosły częściowy sukces".

Bachmut, leżący na północy obwodu donieckiego jest od tygodni celem ofensywy rosyjskiej. Miasto jest ostrzeliwane. Zdaniem analityków następnym kierunkiem wojsk rosyjskich mogą stać się miasta Kramatorsk i Słowiańsk, położone około 50 km na północny zachód od Bachmutu.

Czytaj także:

***


>>> INWAZJA ROSJI NA UKRAINĘ - zobacz serwis specjalny <<<

***

***

Podano także, że na kierunku Siwerska znajduje się do czterech batalionowych grup taktycznych Rosji, ma miejsce rotacja jednostek.

Moskwa ostrzelała z artylerii lufowej rejony Senkiwki w rejonie Czernihowa oraz kilka wsi w obwodzie sumskim.

W rejonie Charkowa Rosja kontynuuje ostrzał z czołgów i artylerii różnych typów na obszarach kilkunastu wsi i osiedli. W tym obszarze przeprowadzono kilka nalotów.

W kierunku Słowiańska Rosja dokonała ostrzałów z artylerii lufowej i rakietowej w szeregu miejscowości. Ostrzeliwano także między innymi okolice Awdijiwki. Rosjanie prowadzili także ostrzał szeregu miejscowości na kierunku Nowopawłiwska i Zaporoża.

PAP/IAR/in./

Zobacz także

Zobacz także