X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Miłosz Manasterski: program PiS przerasta to, co zaproponowała konkurencja

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 14:25
- Beata Szydło pokazała jak nieprawdziwe były obawy i niepokoje, o to, co się stanie ze środkami transferowanymi do polskich rodzin. Miało to oznaczać wzrost patologii i złe ich wykorzystanie. Tak się nie dzieje – komentował Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna). O konwencji PiS mówili także; Andrzej Rafał Potocki (Sieci) i Karolina Zioło-Purzuk (Fundacja Daszyńskiego). 
Audio
  • 14.09.19 Karolina Zioło-Purzuk i Andrzej Rafał Potocki o konwencji PiS w Łodzi
  • 14.09.19 Komentarz Miłosza Monasterskiego
Premier Mateusz Morawiecki, była premier, europosłanka PiS Beata Szydło, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji regionalnej partii. Łódź, 14.09.2019.
Premier Mateusz Morawiecki, była premier, europosłanka PiS Beata Szydło, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konwencji regionalnej partii. Łódź, 14.09.2019. Foto: PAP/Roman Zawistowski

Z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego odbyła się w sobotę w Łodzi konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Jest ona pierwszą z serii konwencji tematycznych i poświęcona została szeroko rozumianemu wsparciu dla rodzin.

mid-19914068.jpg
Jarosław Kaczyński: skałą, na której należy w Polsce budować, jest rodzina

Miłosz Manasterski zaznaczył, że konwencja w Lublinie PiS była cenna merytorycznie. – Otrzymaliśmy program PiS, przerastający konkurencję nie tylko jeśli chodzi o objętość, ale także jak się wydaje, o spójność i intelektualna zawartość – komentował, zwracając uwagę na wystąpienie Beaty Szydło dotyczące programu programów socjalnych skierowanych do polskich rodzin. – Widać, jak wiele dzieci, w stosunku do lat poprzednich, korzysta z wypoczynku wakacyjnego. Tymczasem jeszcze kilka lat temu była to rozrywka dla szerokiej, ale jednak elity - zauważył komentator.

Andrzej Rafał Potocki zwracał uwagę na podkreślana podczas konwencji rolę polskiej rodziny. – Trwa atak na rodzinę, to wynika z ideologii która przenika do nas z Zachodu, z konstrukcji nowej obyczajowości niesionej głównie przez ruch LGBT. Tu mamy jasną granice sporu. Jarosław Kaczyński definiuje w swoich wystąpieniach moralność jednej strony tego sporu, pokazując wzór, do którego trzeba dążyć. W kontrze do tego mamy lewicę oraz sprzyjającą jej w pewnych kwestiach Koalicję Obywatelską, która to neguje – mówił publicysta.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Beata Szydło: zaufaliśmy Polakom, tak jak oni zaufali nam. Rodziny są naszym największym kapitałem

Karolina Zioło-Purzuk odniosła się do zapowiedzi podniesienia płacy minimalnej i zmian w składce ZUS - Ciekawe jaka będzie droga dojścia do państwa dobrobytu. To co usłyszeliśmy tydzień wcześniej, np. zapowiedzi zamian w ZUS nie były dobrze wyjaśnione, panował spory chaos. Bardzo prosty i dobry był przekaz PiS o 500 plus. Jednak spraw podatkowych czy dochodu minimalnego nie można opisać równoważnikiem zdania. W to miejsce wchodzą przeciwnicy domagający się szczegółów – zwracała uwagę

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Premier: podnoszenie płacy minimalnej to zjawisko realne i korzystne dla pracowników

Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji w Łodzi powiedział, że PiS dąży do stopniowego podnoszenia wynagrodzeń Polaków. Jak zaznaczył szef rządu podnoszenie płacy minimalnej nie jest ani "nierealne ani absurdalne".

Beata Szydło powiedziała, że w 2015 roku PiS, wprowadzając programy społeczne takie jak Rodzina 500 Plus, przyjął na siebie zadanie ambitne, ale konieczne do zrealizowania ze względu na ubóstwo dzieci i ogólną sytuację polskich rodzin. Postawiliśmy jasno tezę, że dziecko to nie koszt tylko inwestycja, a polskie rodziny są naszym największym kapitałem - podkreśliła była premier podczas debaty na konwencji wyborczej PiS w Łodzi.

"Cechą tego naszego modelu, który realizujemy już od czterech lat i będziemy go dalej, mam nadzieję, realizowali, jest konieczność podtrzymania i skorzystania z zasobów polskiej tożsamości i kultury, wartości chrześcijańskiej, systemu wartości, który jest systemem wartości dla nas podstawowych - wolność, godność, solidarność" - mówił podczas konwencji minister kultury prof. Piotr Gliński.

Rozmawiał Łukasz Sobolewski i Antoni Opaliński.

Polskie Radio 24/ak

--------------------------------------

Data emisji: 14.09.2019

Godzina emisji: 12:45 i 13:09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr T. Żukowski: PiS jest najbardziej wiarygodny w kwestii podnoszenia świadczeń

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 15:50
– Konwencyjny weekend przyniósł dużą przewagę dla Prawa i Sprawiedliwości. Informacja o podwyżce płac jest informacją pozytywną dla zwykłych ludzi, dla ich perspektyw. PiS jest najbardziej wiarygodny w kwestii podnoszenia świadczeń. Wyborcy biorą te zapowiedzi na serio – powiedział dr Tomasz Żukowski (socjolog Uniwersytetu Warszawskiego) na antenie Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. W. Modzelewski: wyższe płace nie zagrożą pracodawcom. To ewolucja, nie rewolucja

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 14:00
- Praca jest dla Polaków ogromną wartością. Chcemy zmiany struktury, żeby w tej podstawowej części zatrudnionych, nisko opłacanych, nastąpił wzrost wynagrodzeń - mówił prof. Witold Modzelewski, członek rady programowej PiS. - Jesteśmy ostrożni, to nasza wspaniała cecha - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Michałkiewicz: rodzina jest w centrum polityki rządu

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 12:15
- Na  konwencji PiS w Lublinie usłyszeliśmy o polskim modelu państwa dobrobytu i o wartościach, które powinny leżeć u podstaw nowoczesnego państwa – mówił w Polskim Radiu 24 minister Krzysztof Michałkiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
rozwiń zwiń