Super Lig: derby Stambułu dla Galatasaray! Fenerbahce rozbite na własnym stadionie

2023-01-08, 19:47

Mauro Icardi, cieszy się z gola w derbach Stambułu. Galatasaray pokonało na wyjeździe Fenerbahce. Foto: PAP/EPA/ERDEM SAHIN

Galatasaray pokonało Fenerbahce (3:0) na Sukru Saracoglu w 17. kolejce tureckiej Super Lig. "Lwy" potwierdziły dominację w derbach Stambułu, umacniając się na pozycji lidera.

Na Sukru Saracoglu Stadium dominował tylko jeden zespół. Galatasaray zaczęła skromnie w 32. minucie, gdy wynik spotkania otworzył Sergio Oliveira. Nic nie zapowiadało, że po zmianie stron, to lider Super Lig całkowicie weźmie sprawy w swoje ręce.

Fenerbahce - Galatasaray. Jednostronne derby Stambułu

W drugiej połowie kibice ze Stambułu na kolejne bramki musieli czekać prawie do 80. minuty. Rezultat meczu podwyższył Kerem Akturkoglu, który świetnie odnalazł się w polu karnym gospodarzy.

Kilka minut później ostateczny wynik derbów Stambułu ustalił Mauro Icardi. Dzięki wygranej z Fenerbahce Galatasaray ma już cztery punkty przewagi nad lokalnym rywalem.

W następnej kolejce lider Super Lig zagra u siebie z będącym w strefie spadkowej zespołem Hatayspor. Wicelidera rozgrywek czeka z kolei wyjazdowe spotkanie z Gaziantep.