Bundesliga: kolejna wpadka Bayernu. Cudowny gol Kimmicha ratuje punkt "Die Roten"

2023-01-24, 22:38

Zawodnicy Bayernu Monachium podczas meczu z FC Koeln. Foto: PAP/EPA/ANNA SZILAGY

Bayern Monachium sensacyjnie zremisował z FC Koeln 1:1. Bawarczycy niemal przez cały mecz gonili wynik. Punkt zapewniło im dopiero efektowne trafienie Joshuy Kimmicha z 90. minuty spotkania.

"Kozły" przystąpiły do meczu z Bayernem po rekordowym zwycięstwie 7:1 nad Werderem Brema. Spotkanie w Monachium również rozpoczęły w wielkim stylu - w 3. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego centrę głową przedłużył Julian Chabot, a do piłki dopadł Ellyes Skhiri, który otworzył wynik.

Gracze Bayernu dwoili się i troili i ostatecznie dopięli swego - w 90. minucie rewelacyjnym strzałem zza pola karnego popisał się Joshua Kimmich, który wyrównał stan rywalizacji. Bawarczycy nie mają jednak powodów do radości, gdyż po raz drugi z rzędu stracili punkty - podopieczni Juliana Nagelsmanna w miniony piątek także 1:1 zremisowali z RB Lipsk.

Kapitalną passę podtrzymał Wolfsburg, który w wyjazdowym spotkaniu nie dał szans Hercie Berlin. "Wilki" pokonały "Starą Damę" aż 5:0 i do sześciu przedłużył serię zwycięskich meczów w Bundeslidze. Autorami goli dla Wolfsburga byli Mattias Svanberg, Maximilian Arnold, Jonas Wind, Ridle Baku i Omar Marmoush. 78 minut w barwach zwycięzców rozegrał Jakub Kamiński.

Od Herthy, która zajmuje przedostatnie miejsce, nieznacznie odskoczył VfB Stuttgart. Ekipa spod szyldu Mercedesa zremisowała na wyjeździe z TSG Hoffenheim 2:2. Ekipa "Wieśniaków" wprawdzie objęła prowadzenie po golu Andreja Kramaricia z 11. minuty, jednak trafienia Serhou Guirassy'ego i Wataru Endo wyprowadziły gości na prowadzenie. Ostatnie słowo w 4. minucie doliczonego czasu gry należała do Kramaricia - była to 5. bramka Chorwata w tym sezonie Bundesligi.

W rozgrywanym o godz. 18:30 meczu RB Lipsk rozbiło na wyjeździe Schalke Gelsenkirchen 6:1. "Byki" załatwiły sprawę jeszcze przed przerwą - do siatki "Koenigsblauen" trafili Andre Silva (dwukrotnie), Benjamin Henrichs i Timo Werner, nie pozostawiając gospodarzom wielkich szans na odrobienie strat. Honorowego gola dla podopiecznych trenera Thomasa Reisa w 54. minucie strzelił Soichiro Kozuki, ale ostatnie słowo (a nawet dwa!) należało do Daniego Olmo i Yussufa Poulsena, którzy w końcówce ustalili wynik meczu.

Po 17. kolejkach, czyli na półmetku niemieckiej ekstraklasy prowadzi Bayern (36 pkt) przed RB Lipsk (32 pkt) i Eintrachtem Frankfurt (30 pkt). "Orły" rozegrały jednak o jedno spotkanie mniej od "Die Roten" i RBL. W podobnej sytuacji są Union Berlin i SC Freiburg (także 30 "oczek" i 16. meczów na koncie).