more_horiz
Wiadomości

El. Euro 2024: Polska faworytem do awansu. Te wyliczenia nie pozostawiają wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2023 16:44
Reprezentacja Polski ma aż 86 procent szans na awans do piłkarskich mistrzostw Europy 2024 - wynika z analizy dokonanej przez firmę Gracenote. To więcej niż m.in. wszyscy rywale Biało-Czerwonych w grupie E eliminacji czy broniący tytułu Włosi.
Reprezentanci Polski podczas jednego z treningów przed meczem z Czechami
Reprezentanci Polski podczas jednego z treningów przed meczem z Czechami Foto: PAP/Leszek Szymański
  • Reprezentacja Polski rozpocznie eliminacje od wyjazdowego meczu z Czechami, który zaplanowano na piątek
  • To właśnie Biało-Czerwoni oraz ich najbliżsi rywale są typowani do awansu na Euro 2024 z dwóch pierwszych miejsc w grupie E
  • Spośród wszystkich drużyn uczestniczących w eliminacjach największe szanse na awans przyznaje się Portugalczykom

Reprezentacja Polski faworytem do awansu

Kwalifikacje Euro 2024 rozpoczną się w czwartek. Biorą w nim udział 53 zespoły, które podzielono na siedem grup po pięć i trzy po sześć. Po dwie najlepsze ekipy z każdej z nich uzyskają awans na Euro 2024, które zostanie rozegrane w Niemczech.

Według symulacji Gracenote, reprezentacja Polski, która rozpocznie walkę o przepustkę na turniej finałowy od spotkania z Czechami w najbliższy piątek w Pradze, ma największe szanse na zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc w grupie E - 86 procent. Czechom przyznano 82 procent szans.

Portugalia z największymi szansami

Spośród zespołów z innych grup eliminacyjnych największe szanse na awans ma Portugalia - 96 procent, a kolejne lokaty zajęły: Szwajcaria, Chorwacja i Hiszpania - po 90 procent.

Wynik broniącej tytułu reprezentacji Włoch to 78 procent, o jeden punkt procentowy więcej od jej finałowego rywala w 2021 roku - Anglii. Obie te drużyny są w tej samej grupie kwalifikacyjnej i zmierzą się ze sobą w czwartek w Neapolu.

El. Euro 2024. Ben Lederman na konferencji prasowej reprezentacji Polski:

Czytaj także:


Rywale reprezentacji Polski

>>> Więcej o reprezentacji Polski <<<

/empe, PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także