X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

100. rocznica urodzin Jerzego Waldorffa

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2010 13:45
8 maja 2010, godz. 12:00
Audio

4 maja minęła setna rocznica urodzin Jerzego Waldorffa. Znakomitego publicystę i wybitnego animatora polskiego życia kulturalnego wspominają w audycji Jerzego Kisielewskiego Zofia Kucówna oraz Marcin Święcicki.

Jerzy Waldorff to w polskim życiu kulturalnym postać niepowtarzalna. Muzykolog i pisarz, przyjaciel Karola Szymanowskiego i wielbiciel jego muzyki, przez lata czyniący starania o upowszechnienie twórczości tego kompozytora. Współtwórca muzeum Szymanowskiego, stworzonego w zakopiańskiej Atmie. Autor wielu książek nie tylko z dziedziny muzyki, ale też historii Polski. Tradycja narodowa, podobnie jak i zabytki kultury, były mu niezwykle bliskie. Jerzy Waldorff zabiegał między innymi o odrestaurowanie Cmentarza Powązkowskiego, na którym zresztą sam spoczął w 2000 roku.

 

Jerzy Waldorff o swoich związkach z Polskim Radiem (nagranie z 1981 roku):

 

Jerzy Waldorff o góralszczyźnie i Szymanowskim (felieton radiowy z 1981 roku):


O wyjątkowej charyzmie Waldorffa:

 

O kąśliwym języku i pięknej mowie:

 

O dziełach życia Waldorffa: słynnach kwestach powązkowskich, zakopiańskim Muzeum Karola Szymanowskiego oraz pomniku marszałka Piłsudskiego w Warszawie:

 

Waldorff-patriota:

Waldorff-liryczny:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kwesta na warszawskich Powązkach

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2008 16:57
W sobotę i niedzielę odbędzie się tradycyjna kwesta na warszawskich Powązkach. Społeczny Komitet Opieki nad Starymi Powązkami imienia Jerzego Waldorfa odrestaurował dotąd tysiąc dwieście zabytkowych nagrobków.
rozwiń zwiń