X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Tomasz Konior: w sali NOSPR nieustannie rozbrzmiewa muzyka

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 14:18
- Mam ogromną satysfakcję, że od pięciu lat to miejsce odwiedzają tłumy. Ludzie przychodzą na koncerty, których rocznie odbywa się ponad trzysta. To dla nich i dla nas, jego twórców, miejsce, gdzie muzyka jest najważniejsza – opowiadał w Dwójce architekt, autor projektu nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.
Audio
  • Tomasz Konior o architekturze i dźwięku (Dwójka)
Tomasz Konior
Tomasz Konior Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Sala NOSPR w Katowicach dołączyła do elitarnego grona European Concert Hall Organization zrzeszającego orkiestry-gospodarzy najlepszych sal koncertowych w Europie.

We wspomnianej grupie jest 21 instytucji, w tym Musikverein czy Concertgebouw. Uroczyste otwarcie nowej siedziby NOSPR nastąpiło 1 października 2014 roku. Gigantyczna sala koncertowa na 1800 miejsc zaprojektowana została przez Tomasza Koniora. Nawiązuje wizualnie do tradycyjnej śląskiej architektury i słynie ze znakomitej akustyki.

- Do chwili powstanie siedziby NOSPR, nie zbudowano w Polsce obiektu, który w całości został zaprojektowany w kraju i był dedykowany muzyce. Wielka sala koncertowa mogąca pomieścić blisko 2 tysiące słuchaczy i sala kameralna na ponad 300 miejsc to centrum muzyki na tyle uniwersalne, że można w nim przygotowywać koncerty, przeprowadzać je i rejestrować - opowiadał Tomasz Konior.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której ze znakomitym architektem i urbanistą rozmawialiśmy o znaczeniu architektury dla rozwoju i upowszechniania kultury.

***

Rozmawiał: Jakub Kukla

Gość: Tomasz Konior (architekt i urbanista)

Data emisji: 22.04.2019

Godzina emisji: 19.00

mko/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

William Christie: pasje Bacha to kamienie milowe cywilizacji

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 13:06
- Pasję wg św. Jana po raz pierwszy prezentowałem ponad 30 lat temu w Paryżu. Należy ona do kompozycji, które są jednym z największych monumentów w całym kanonie muzyki poważnej. Cały chrześcijański świat ma możliwość dzielić tę wielkość – mówił w Dwójce znakomity dyrygent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daucé: Ensemble Correspondances zmienia gust i wiedzę przyszłych pokoleń

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 11:00
Zespół specjalizuje się we francuskiej muzyce epoki Króla Słońce. W Gdańsku z sopranistką Sophie Karthäuser wykonał "Ciemne jutrznie" Michela-Richarda de Lalande’a.
rozwiń zwiń