Jacek Góralski piłkarzem Wieczystej. Sensacyjny transfer ogłoszony

2023-08-29, 18:02

Jacek Góralski piłkarzem Wieczystej. Sensacyjny transfer ogłoszony
Jacek Góralski zagrał 21 razy w reprezentacji Polski . Foto: Forum/Mikolaj Barbanell

To, o czym media spekulowały od kilku dni, stało się faktem. Jacek Góralski został nowym piłkarzem trzecioligowej Wieczystej Kraków. 21-krotny reprezentant Polski podpisał z nowym klubem trzyletnią umowę.

Jacek Góralski niedawno rozwiązał umowę z VfL Bochum. 30-latek nie podbił Bundesligi, rozgrywając zaledwie cztery mecze. W Bochum przeszkadzały mu liczne kontuzje, przez co opuścił też ubiegłoroczne mistrzostwa świata w Katarze.

Z Bundesligi do Wieczystej

Defensywny pomocnik za granicą grał od 2017 roku. Występował, kolejno, w bułgarskim Łudogorcu Razgrad, kazachskim Kajracie Ałmaty oraz Bochum. Po rozwiązaniu kontraktu w Niemczech Jacek Góralski nie wykluczał pozostania za granicą, by walczyć o powrót do reprezentacji Polski.

Od kilku dni media informowały jednak o sensacyjnym porozumieniu  byłego zawodnika m.in. Jagiellonii Białystok z trzecioligową Wieczystą Kraków. Ten klub, będący oczkiem w głowie biznesmena Wojciecha Kwietnia, od dawna wyróżniał się w niższych ligach płaceniem dużych sum, przez co grali w nim m.in. byli reprezentanci Polski Sławomir Peszko i Radosław Majewski, a latem kontrakt podpisał inny niedawny kadrowicz Michał Pazdan.

Jacek Góralski żegna się z reprezentacją?

Niespełna 31-letni piłkarz do niedawna był jednak etatowym reprezentantem, więc wydawało się, że będzie próbował swoich sił na wyższym poziomie piłkarskim. Jacek Góralski podpisał jednak trzyletnią umowę z Wieczystą.

Niewątpliwie taka decyzja sprawi, że pochodzący z Bydgoszczy piłkarz może zapomnieć o grze w kadrze narodowej. Wygląda na to, że jego bilans w reprezentacji Polski zamknie się więc na 21 występach.

Czytaj także:

/empe

Polecane

Wróć do strony głównej