Paweł Dawidowicz wypada z gry. "Uraz drugiego stopnia"

Paweł Dawidowicz doznał urazu uda w meczu Ligi Narodów z Chorwacją (3:3). Klub Polaka Hellas Werona potwierdził doniesienia mediów o kontuzji i poinformował, co dokładnie dolega obrońcy.

2024-10-17, 20:50

Paweł Dawidowicz. Foto: PAP/Leszek Szymański

Dawidowicz opuścił murawę Stadionu Narodowego w Warszawie jeszcze przed przerwą. Wcześniej jednak był zamieszany w utratę wszystkich trzech goli, jakie Biało-Czerwonym między 19. a 26. minutą strzelili Chorwaci.

W mediach pojawiły się doniesienia, że przyczyną szybkiej zmiany Dawidowicza był uraz mięśnia czworogłowego uda. Te wiadomości potwierdził Hellas w czwartkowym raporcie medycznym.

"Hellas Werona informuje, że Paweł Dawidowicz doznał urazu drugiego stopnia mięśnia prostego uda podczas meczu z Chorwacją w Lidze Narodów w barwach reprezentacji Polski. Czas powrotu będzie możliwy do określenia dopiero po rozpoczęciu leczenia" - czytamy w komunikacie medycznym włoskiego klubu.

Według serwisu meczyki.pl, Dawidowicza czeka pięciotygodniowa przerwa w grze. Do tej pory Polak wystąpił w sześciu meczach Hellasu. Nie strzelił w nich gola, ani nie zanotował asysty, a w protokole meczowym zapisał się jedynie czerwoną kartką.

Ekipa z Werony zajmuje w tabeli Serie A 12. miejsce z 9 punkami w 7 kolejkach na koncie.