more_horiz

Zmiany w strukturach PiS. Milczanowska: chodzi o usprawnienie działań

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 17:29
W tym wszystkim najważniejsi są ludzie, najważniejsi są Polacy, najważniejsza jest Polska. Przez cały czas, odkąd jestem posłem, a wcześniej pełniłam różne funkcje samorządowe - dla mnie zawsze kontakt z drugim człowiekiem był najważniejszy. I tak jest do dzisiaj - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł Anna Milczanowska, komentując zmiany w strukturach regionalnych PiS, które zaaprobował Komitet Polityczny tej partii.

Zakończyło się posiedzenie Komitetu Politycznego PiS, który zatwierdził zaproponowane przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego zmiany w strukturze ugrupowania. Główne założenia zmian, to podział struktury na blisko 100 okręgów (zgodnie z podziałem Polski na okręgi senackie, za wyjątkiem miast, w których jest kilka takich okręgów) i wprowadzenie zakazu łączenia funkcji partyjnych z ministerialnymi dla szefów tych okręgów. W Polskim Radiu 24 o zmianach w strukturach regionalnych PiS mówiła poseł tej partii Anna Milczanowska.

Zmiany w strukturach regionalnych PiS

Gość PR24 podkreśliła, że w decyzji tej chodzi o zagęszczenie okręgów partyjnych, a co za tym idzie - zagęszczenie liderów politycznych. Dzięki temu dojdzie do usprawnienia działań, ponieważ każdy prezes regionalny PiS będzie miał mniej obowiązków, mniej zadań, a dzięki temu będzie mógł je wykonywać sprawniej.

- W tym wszystkim najważniejsi są ludzie, najważniejsi są Polacy, najważniejsza jest Polska. (...) Przez cały czas, odkąd jestem posłem, a wcześniej pełniłam różne funkcje samorządowe - dla mnie zawsze kontakt z drugim człowiekiem był najważniejszy. I tak jest do dzisiaj. W związku z tym tych wyjazdów i spotkań mam bardzo dużo w całym swoim powiecie radomszczańskim (bo pochodzę z miasta Radomsko) i moje biuro jest biurem otwartym i bardzo pomocnym dla drugiego człowieka - podkreśliła Anna Milczanowska.

Konwencja PiS w czerwcu

Zapytana, o nadchodzącą konwencję Prawa i Sprawiedliwości, stwierdziła, że spodziewa się "dokręcenia śruby" i zachęty do pracy, szczególnie w okresie wakacyjnym, który jest - jej zdaniem - bardzo dobrym okresem do działań politycznych, spotkań z Polakami, rozmów i innych aktywności.

- Szykujemy się do kampanii, stąd też dzisiejsze spotkanie, stąd ta konwencja czerwcowa, która ma się odbyć. To wszystko taka uwertura - mówiła poseł PiS.

Równocześnie wyjaśniła, że nie ma mowy o przedterminowych wyborach, Zjednoczona Prawica szykuje się na wybory w terminie konstytucyjnym, zaś przygotowania do kampanii już teraz, na półtora roku przed wyborami, uzasadnione są tym, że tak naprawdę "kampania się rozpoczęła zaraz po wygranych wyborach w 2019 roku". - Chcemy, aby wybory odbyły się w terminie konstytucyjnym i tak będziemy pracować - dodała.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:43 PR24_mp3 2022_05_20-16-34-57_Milczanowska.mp3 Anna Milczanowska o zmianach w strukturach regionalnych PiS-u ("Rozmowa PR24)

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Anna Milczanowska (PiS)
Data emisji: 20.05.2022
Godzina emisji: 16.35

PAP/PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem