more_horiz

Opozycja chce odwołać szefa MON. Piotr Król: Mariusz Błaszczak odbudowuje polską armię, będziemy go bronić

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2023 18:37
- To, co Mariusz Błaszczak robi, będzie zapisane w książkach historycznych. Od 1989 roku polska armia jest tylko albo rozbrajana, albo likwidowana. (...) Po wygraniu przez nas wyborów w 2015 roku konsekwentnie odbudowujemy wojsko. Twarzą tego (...) jest Mariusz Błaszczak. Będziemy go bronić, bo mamy głębokie przekonanie co do tego, że to, co robi, jest w pełni słuszne i zasadne - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Piotr Król.

Wniosek o wotum nieufności wobec wicepremiera i szefa MON Mariusza Błaszczaka jest przygotowany, zostanie złożony najprawdopodobniej po czwartkowym posiedzeniu komisji obrony - zapowiedział rzecznik PO Jan Grabiec.

Piotr Król: Mariusz Błaszczak trafi do książek historycznych za swe działania na rzecz armii

W Polskim Radiu 24 pytany o to był poseł PiS Piotr Król. Gość audycji stwierdził, że wniosek nie ma sensu i obóz rządzący będzie szefa MON bronił.

- To, co Mariusz Błaszczak robi, będzie zapisane w książkach historycznych. Od 1989 roku polska armia jest tylko albo rozbrajana, albo likwidowana. Tak to trzeba nazwać, trudno inaczej. Krótkim epizodem przerwy w tym były dwa lata naszych rządów (2005-2007 - red.). Po wygraniu przez nas wyborów w 2015 roku konsekwentnie odbudowujemy wojsko. Twarzą tego był najpierw Antoni Macierewicz, a teraz jest Mariusz Błaszczak. Będziemy go bronić, bo mamy głębokie przekonanie co do tego, że to, co robi, jest w pełni słuszne i zasadne - mówił Piotr Król.

"Polska musi być bezpieczna, będziemy bronić szefa MON"

Wyjaśnił, że Mariusz Błaszczak jako szef MON dokonuje często niełatwej sztuki, kiedy zapewnia np. polskim żołnierzom szkolenia na nowoczesnym sprzęcie, który otrzymają dopiero za kilka lat. Wynika to z aktywności i kontaktów wicepremiera.

Szef MON robi wielką pracę i będziemy go bronić, bo różne rzeczy w gospodarce, polityce społecznej i w każdej dziedzinie można realizować, ale musi być jeden warunek sine qua non - Polska musi być wolna i Polska musi być niepodległa. Żeby Polska była wolna i niepodległa - przy takim sąsiedzie, jakiego mamy - musimy mieć armię, która będzie sąsiada skutecznie odstraszać. Minister Błaszczak to skutecznie realizuje, a my będziemy go w tym wspierać - dodał poseł Król.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:08 [PR24]PR24 (mp3) 24 maj 2023 17_35_46_Król.mp3 Piotr Król o ministrze obrony narodowej Mariuszu Błaszczaku ("Rozmowa PR24")

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Piotr Król (PiS)
Data emisji: 24.05.2023
Godzina emisji: 17.35

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także