X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jacek Ozdoba: politycy PO opisują alternatywną rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 11:15
- Nie możemy doprowadzić do sytuacji, w której ktoś, kto ciężko pracuje, nie jest w stanie związać końca z końcem, w sytuacji gdy gospodarka ma się dobrze. Nie ma powodu do tego, żeby ktoś, kto zarabia dzisiaj 4 tys. i więcej, bał się podniesienia płacy minimalnej – mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Ozdoba (Prawo i Sprawiedliwość).
Audio
  • 10.09.19 Jacek Ozdoba: nie mam zaufania do ekonomii Platformy Obywatelskiej
Jacek Ozdoba
Jacek OzdobaFoto: PR24/MS

Rząd zajmie się projektem rozporządzenia w sprawie minimalnego wynagrodzenia i minimalnej stawki godzinowej w 2020 r. W sobotę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od 1 stycznia 2020 r. płaca minimalna będzie podwyższona do 2600 zł. Na sobotniej konwencji PiS zapowiedziano też, że pensja minimalna wzrośnie do końca 2020 r. do 3000 zł, a do końca 2023 r. do 4000 zł.

premier konwecja 1200 tt.jpg
Zakończyła się konwencja w Lublinie. PiS przedstawiło program

- To jest pewna droga, którą wytyczył lider Zjednoczonej Prawicy, konkretna propozycja, ktore ma zlikwidować najniższy poziom wynagrodzeń. Podnoszenie płacy minimalnej to wprowadzenie rozwiązania ekonomicznego, które ma doprowadzić do wyższego wynagrodzenia praktycznie na każdym szczeblu. Jednak w mniejszym stopniu dotyczy to osób zarabiających więcej, na ich miejscu byłbym spokojny – komentował radny PiS.

Gość audycji odniósł się do krytyki propozycji podniesienia płacy minimalnej przez opozycję. – Na potrzeby kampanii wyborczej, w okresie największej gorączki politycznej wykorzystuje się informacje nie opierając ich na merytorycznych uzasadnieniach. Polacy przyzwyczaili się do tego, że pewna alternatywna rzeczywistość jest opisywana przez polityków PO. W przypadku prostych do policzenia programów, np. 500+, wszyscy, łącznie z byłym premierem i ministrem finansów alarmowali, że gospodarka się załamie – przypominał Jacek Ozdoba.

Antoni Macierewicz 1200.JPG
A. Macierewicz: opozycja zlikwidowałaby wszystkie reformy PiS

W dalszej części audycji radny komentował także sprawę awarii rurociągu doprowadzającego ścieki do oczyszczalni "Czajka" w Warszawie. - Rafał Trzaskowski wprowadził Warszawę na szczyt niechlubnego rankingu zrzutu nieczystości do wód. Miejska spółka MPWiK jest fatalnie zarządzana. Rząd był krytykowany za zajęcie się awarii, jednak władze Warszawy skorzystały z pomocy i w trwają testy rurociągu, ścieki w większości płyną do oczyszczalni, zrzut do Wisły jest zdecydowanie mniejszy – podkreślał.

Posłuchaj także >>> Nowe propozycje PiS: wzrost płacy minimalnej, podwójna "trzynastka", wyższe dopłaty dla rolników

W sobotę w Lublinie odbyła się konwencja PiS, podczas której przemawiali m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński, była premier Beata Szydło i premier Mateusz Morawiecki. Wśród propozycji złożonych przez tych polityków są m.in. podniesienie pensji minimalnej, podwójna trzynasta emerytura w 2021 r. oraz pełne dopłaty do hektara dla rolników.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

Rozmawiał Michał Rachoń.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 10.09.2019

Godzina emisji: 10:06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata poranka. Publicyści o konwencjach wyborczych PO i PiS

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 10:15
- Konwencja PiS miała inną wagę jakościową, niż ta zorganizowana przez PO. Prezes Jarosław Kaczyński nadaje pewną narrację, tworzy wizję Polski, do której jego partia dąży. Druga strona jest jedynie recenzentem, nie tworzy wizji alternatywnej – mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek (Gazeta Polska). W debacie Poranka wzięli udział także: Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego) oraz Michał Płociński (Rzeczpospolita).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Reginia-Zacharski: opozycja walczy o utrzymanie elektoratu

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 10:36
- Dominantą, na którą postawiło PiS, jest utrwalanie wizerunku i wbijanie potężnego gwoździa o nazwie "wiarygodność". Koalicja Obywatelska podejmuje działania, żeby z tym gwoździem sobie poradzić, ale wysiłki w tym kierunku przynoszą umiarkowane efekty - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Karolina Zioło-Pużuk: trzeba wytłumaczyć mechanizmy stojące za wzrostem płacy minimalnej

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 09:45
- Obawy mówiące o skutkach podniesienia płacy minimalnej traktować poważnie, nie wyśmiewając ich ale pokazując, jak ten mechanizm miałby wyglądać, wtedy ta obietnica stanie się wiarygodna – mówiła dr Karolina Zioło-Pużuk (Centrum Daszyńskiego). W debacie wzięli udział także Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska) oraz Dominik Mazur (Fundacja Republikańska).
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Makowski o podniesieniu płacy minimalnej: droga w nieznane

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 11:20
- Nie mamy takich punktów odniesienia, które by nam pomagały tę sytuację porównać z państwem, które już taką drogę przeszło. To jest trochę droga w nieznane - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski, publicysta "Do Rzeczy", odnosząc się do kwestii podniesienia płacy minimalnej.
rozwiń zwiń