more_horiz

Dr Krzysztof Winkler o dymisji Liz Truss i wyborach nowego brytyjskiego premiera

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2022 21:45
W czwartek brytyjska premier zapowiedziała dymisję. Od wielu dni Liz Truss zmagała się z buntem we własnej partii. Szefową rządu została szóstego września. O brytyjskiej polityce mówił w Polskim Radiu 24 politolog dr Krzysztof Winkler (Grupa Badawcza Britannia).
Po dymisji Liz Truss w Wielkiej Brytanii znów oczekiwanie na wybór nowego premiera
Po dymisji Liz Truss w Wielkiej Brytanii znów oczekiwanie na wybór nowego premieraFoto: PAP/EPA/TOLGA AKMEN

Nie mogę wypełnić mandatu, na podstawie którego mnie wybrano - poinformowała szefowa brytyjskiego rządu na Downing Street. - Rozmawiałam więc z jego wysokością królem, by poinformować go, że rezygnuję jako liderka Partii Konserwatywnej - dodała Liz Truss.

W Partii Konserwatywnej trwają teraz przygotowania do wyborów nowego przewodniczącego, a tym samym - premiera. Liz Truss złożyła mandat po zaledwie 44 dniach urzędowania, co oznacza, że jest najkrócej rządzącym premierem w historii Wielkiej Brytanii.

W Polskim Radiu 24 o wyborach nowego brytyjskiego premiera, o sytuacji w partii konserwatywnej i szansach na powrót do władzy Borisa Johnsona mówił dr Krzysztof Winkler.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
24:19 PR24_mp3 2022_10_21-20-33-34_Winkler.mp3 Dr Krzysztof Winkler o wyborach w Partii Konserwatywnej w Wielkiej Brytanii ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Opaliński
Gość: dr Krzysztof Winkler (Grupa Badawcza Britannia)
Data emisji: 21.10.2022
Godzina emisji: 20.33

IAR/PR24/jmo/kor

Zobacz także

Zobacz także