more_horiz

Fuzja Orlenu z Lotosem. Lisicki: posłowie opozycji zaraz przykują się do jakiejś stacji Lotosu

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2022 14:49
Fuzja Orlen-Lotos wzbudziła silny sprzeciw polityków opozycji. W Polskim Radiu 24 redaktor naczelny "Do Rzeczy" Paweł Lisicki stwierdził, że histeria, jaka ogarnęła niektórych z nich, doprowadzi zaraz to tego, że "jakaś grupa posłów przykuje się do jakiejś stacji Lotosu".
Paweł Lisicki
Paweł LisickiFoto: Materiały promocyjne/DoRzeczy

W poniedziałek 1 sierpnia prezes PKN Orlen poinformował o formalnym sfinalizowaniu fuzji z Grupą Lotos. Wydarzenie to spotkało się z dużym sprzeciwem wielu polityków opozycyjnych, a także mediów związanych z opozycją. W Polskim Radiu 24 m.in. to wydarzenie komentował Paweł Lisicki.

"Histeria jest stałym celem działania opozycji"

Gość PR24 stwierdził, że wokół fuzji Orlenu z Lotosem ma miejsce jakaś straszna histeria, która - dodał - "wydaje się stałym celem działania opozycji".

- Teraz jesteśmy dopiero na początku tej drogi, ale szczerze mówiąc, jestem trochę rozczarowany. Myślałem, że zobaczymy coś bardziej dramatycznego niż wypowiedzi, że "Polska stacje straciła". Opozycja przyzwyczaiła nas ostatnimi czasy do działań i zachowań takich, że spodziewam się, iż może jakaś grupa posłów przykuje się do jakiejś stacji Lotosu - mówił Paweł Lisicki.

- Oczywiście można debatować, czy podstawy ekonomiczne takiego połączenia są słuszne czy nie. Czy argumenty, którymi posługiwały się Orlen i polski rząd, są najlepsze. Jednych przekonują, drugich nie, i to jest normalna dyskusja. Ale czymś zupełnie innym jest opowieść o tym, że wskutek tego tutaj dokonuje się jakieś osłabienie Polski, zniszczenie naszej mocy albo wpuszczenie nawet - bo przecież to jest też część tej opowieści opozycyjnej - Rosjan - dodał dziennikarz.

Czytaj również:

Fuzja Lotosu z Orlenem. Czyżewski: większy może więcej

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:44 PR24_mp3 2022_08_02-12-37-01_Lisicki.mp3 Paweł Lisicki o fuzji Lotosu i Orlenu ("Północ - Południe" / PR24)

* * *

Audycja: "Północ - Południe"
Prowadzi: Tadeusz Płużański
Gość: Paweł Lisicki (redaktor naczelny "Do Rzeczy")
Data emisji: 02.08.2022
Godzina emisji: 12.37

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także