more_horiz

"Programowo niszczył takie ośrodki jak Huta Stalowa Wola". Lucjusz Nadbereżny odpowiada Tuskowi

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2023 13:24
- Za czasów rządów PO Huta Stalowa Wola była w największym kryzysie. Była prowadzona bardzo złymi decyzjami, m.in. o częściowej prywatyzacji czy ograniczaniu zatrudnienia - powiedział w Polskim Radiu 24 Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli. Odniósł się tym samym do wypowiedzi Donalda Tuska o krajowym przemyśle zbrojeniowym.
Prezydent Stalowej Woli o narracji Donalda Tuska nt. przemysłu zbrojeniowego: powinien milczeć
Prezydent Stalowej Woli o narracji Donalda Tuska nt. przemysłu zbrojeniowego: powinien milczećFoto: PAP/Andrzej Lange

Donald Tusk skrytykował zakupy broni realizowane przez obecny rząd. Były premier powiedział m.in., że "ludzie zastanawiają się, dlaczego rząd PiS uznał, że gigantyczne zakupy w Korei są lepsze niż te sprawdzone w boju i produkowane w całości tu w Polsce, w Stalowej Woli, armatohaubice Krab". Wypowiedź lidera Platformy Obywatelskiej wywołała wiele komentarzy.

Polityka Donalda Tuska

Lucjusz Nadbereżny powiedział w Polskim Radiu 24, że rząd Donalda Tuska "programowo niszczył takie ośrodki jak Huta Stalowa Wola". - Taka osoba jak Donald Tusk, która przez całe lata jako premier prowadziła politykę antybezpieczeństwa, nie realizowała zamówień w rodzimym przemyśle obronnym i dokonywała obniżenia potencjału produkcyjnego, powinna milczeć - powiedział.

- Donald Tusk kłamie nt. sytuacji w Stalowej Woli i ma bardzo krótką pamięć. Za czasów rządów PO Huta Stalowa Wola była w największym kryzysie. Była prowadzona bardzo złymi decyzjami, m.in. o częściowej prywatyzacji czy ograniczaniu zatrudnienia - dodał.

Prezydent Stalowej Woli podkreślił także, że historia miasta jest nierozłącznie związana z obronnością Polski. - Stalowa Wola była projektowana jako miasto stworzone dla obrony Polski, m.in. przez umiejscowienie tutaj przemysłu obronnego. To miasto o niesamowitej historii, które przetrwało czasy transformacji i bardzo trudne czasy rządów PO, która niemal systemowo niszczyła takie ośrodki - zaznaczył.

- Od 2016 roku Stalowa Wola przeżywa zupełnie nową historię, związaną z odrodzeniem myślenia strategicznego o przemyśle obronnym. Od 2016 roku mamy kontrakty rządowe na produkcję rodzimej broni. Dzisiaj realizujemy najważniejsze kontrakty dla polskiej armii - powiedział Lucjusz Nadbereżny.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
22:21 PR24_mp3 2023_04_27-12-35-50.mp3 Lucjusz Nadbereżny o narracji Donalda Tuska dot. przemysłu zbrojeniowego (Północ - Południe)

* * *

Audycja: "Północ - Południe"
Prowadzi: Antoni Opaliński
Gość: Lucjusz Nadbereżny (prezydent Stalowej Woli)
Data emisji: 27.04.2023
Godzina emisji: 12.35

dz

Zobacz także

Zobacz także