X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Energetyczne Centrum upadło, klienci nie wiedzieli. Teraz jednak mogą odzyskać swoje pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 09:15
Wazne informacje dla klientów firmy Energetyczne Centrum, która sprzedawała prąd i gaz. Choć przedsiębiorstwo ogłosiło upadłość, to część klientów o tym nie wiedziała i nadal wpłacała pieniądze na konto firmy. Na szczęście jest rozwiązanie tego problemu.
Audio
  • Klienci Energetycznego Centrum mogą odzyskać pieniądze (Tomasz Matusiak/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Lisavetta/shutterstock.com

Prezes UOKiK Marek Niechciał mówi, że osoby które od połowy września do chwili obecnej płaciły za prąd i gaz temu przedsiębiorstwu, mogą odzyskać swoje pieniądze. W tym celu należy skontaktować się z sądem lub z kancelarią syndyka.

Marek Niechciał podkreślił, że trzeba zrobić to szybko, bo w przypadku sądu termin upływa 16 stycznia. Jeżeli nie wiemy jak przygotować dokument, to można skorzystać z bezpłatnej porady rzecznika konsumentów w swoim mieście lub szukać wsparcia u stowarzyszenia Aquila. Wszystkie kontakty dostępne są na stronie internetowej UOKiKu - www.uokik.gov.pl.

W tym kontekście pojawia się pytanie o przyczyny upadku Energetycznego Centrum. Zdaniem Wojciecha Jakóbika z portalu BiznesAlert.pl przyczyn można szukać w liberalizacji rynku energii, która, choć pozwoliła obniżyć ceny na rynku, to też sprawiła, że nie wszyscy poradzili sobie z takim wyzwaniem.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Tomasz Matusiak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uwaga na nieuczciwych sprzedawców prądu i gazu! URE: przybywa skarg

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 09:54
Z roku na rok do Urzędu Regulacji Energetyki napływa coraz więcej skarg od konsumentów na nieuczciwych sprzedawców prądu i gazu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes UOKiK: powstanie Deweloperski Fundusz Gwarancyjny

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 15:12
Nowelizacja tak zwanej ustawy deweloperskiej, przygotowana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, przewiduje powstanie funduszu gwarancyjnego na wzór działających w sektorze bankowym, ubezpieczeniowym i turystycznym. 
rozwiń zwiń