more_horiz
Wiadomości

Cezary Kulesza ujawnia ile naprawdę zarobi Fernando Santos. "Dużo mniej niż podawano"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2023 10:10
Fernando Santos niedawno został ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski i w najbliższych dniach przystąpi do pracy z naszą kadrą. Spore emocje w mediach budziła kwestia zarobków portugalskiego szkoleniowca. W rozmowie z serwisem gol24.pl prezes PZPN Cezary Kulesza ujawnił ile naprawdę będzie zarabiał opiekun Biało-Czerwonych.
Fernando Santos i Cezary Kulesza
Fernando Santos i Cezary KuleszaFoto: PAP/Leszek Szymański

Cezary Kulesza wybrał nowego selekcjonera reprezentacji Polski, którym został Fernando Santos

W doniesieniach medialnych podawano, że za rok pracy z reprezentacją Polski na konto Santosa trafi 2,5 mln euro. Prezes Kulesza zapewnia, że w rzeczywistości ta kwota będzie znacznie niższa.

- Kwota 2,5 miliona euro, która obiegła media, jest nieprawdziwa. Nie wolno mi mówić, ile konkretnie zarabia selekcjoner Santos w PZPN, bo to jest tajemnica. W kontrakcie mamy zapis, że nie będziemy ujawniać wysokości pensji, więc nawet nie powinienem tego komentować. Na pewno jednak dużo, dużo mniej niż pan wspomniał. Można określić, że nawet nie połowę - zapewnił Kulesza na łamach portalu gol24.pl.

Prezes PZPN zapowiada, że w sztabie Santosa będzie trzech polskich trenerów. Na razie nie wiadomo jednak, czy wśród współpracowników Portugalczyka znajdą się Łukasz Piszczek i Tomasz Kaczmarek, którzy są typowani do roli asystentów nowego selekcjonera.

- Osobiście podrzuciłem te kandydatury i poprosiłem, żeby z nimi porozmawiał. Po powrocie trenera do Polski podejmiemy decyzje w tej kwestii. Obie strony muszą chcieć ze sobą pracować, mieć do siebie zaufanie, na podobnym poziomie spoglądać na futbol. Dlatego dałem selekcjonerowi czas na przemyślenie tej personalnej układanki - tłumaczy Kulesza.

Jak informował wcześniej Sekretarz Generalny PZPN Łukasz Wachowski, w obowiązującym do końca MŚ 2026 kontrakcie Santosa znalazły się punkty, umożliwiające PZPN-owi jego wcześniejsze rozwiązanie. Kulesza zapowiada, że Santos otrzyma potrzebny kredyt zaufania i jeżeli spełni wymagania związku, może liczyć na długą współpracę.

- Jeśli trener Santos awansuje do finałów mistrzostw Europy w Niemczech, to kontrakt automatycznie przedłuży się na cykl eliminacyjny mistrzostw świata. Jeśli selekcjoner wprowadzi reprezentację Polski do Euro, to będzie po prostu dowód, że zasługuje na pracę z naszą kadrą na dłuższym dystansie. To byłoby chore, gdyby awans miał dyskryminować szkoleniowca. Tak się nie robi, w każdym razie ja tak nie zrobię - oświadczył, nawiązując do zwolnienia Jerzego Brzęczka przez Zbigniewa Bońka mimo awansu na Euro 2020.

Łukasz Piszczek i Tomasz Kaczmarek w sztabie reprezentacji Polski?

Nowy selekcjoner już podczas swojej prezentacji zapowiedział, że w jego sztabie będą polskie akcenty. Potwierdził, podobnie jak Kulesza, iż prowadzone są rozmowy z byłym reprezentantem Polski Łukaszem Piszczkiem oraz byłym trenerem Lechii Gdańsk Tomaszem Kaczmarkiem. Decyzja ma zapaść w ciągu dwóch tygodni.

Łukasz Piszczek blisko sztabu Fernando Santosa

Czytaj także:

bg/gol24.pl

Zobacz także

Zobacz także