more_horiz
Wiadomości

Fernando Santos rozpoczyna życie w Polsce. Selekcjonera czeka ważne spotkanie w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2023 09:44
Fernando Santos we wtorek przybędzie do Warszawy, gdzie zamieszka na stałe podczas swojej kadencji na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Jak informuje serwis WP SportoweFakty, portugalski szkoleniowiec w czwartek odbędzie spotkanie z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą ws. dalszych działań.
Fernando Santos rozpocznie pracę z reprezentacją Polski
Fernando Santos rozpocznie pracę z reprezentacją PolskiFoto: FOTON/PAP

 Fernando Santos został ogłoszony selekcjonerem reprezentacji Polski 24 stycznia.

>>> Fernando Santos selekcjonerem reprezentacji Polski. Więcej o nowym trenerze Biało-Czerwonych <<< 

Ostatnie dni  Fernando Santos spędził na załatwianiu osobistych spraw w ojczyźnie oraz na pielgrzymce do Jerozolimy, gdzie udał się razem z żoną. Urlop, który niewątpliwie należał się 68-latkowi po okresie wytężonej pracy związanej z MŚ 2022, na których doprowadził reprezentację swojego kraju do ćwierćfinału, dobiegł jednak końca, a Santos już niebawem rozpocznie pracę z polską kadrą.

Jak podają WP SportoweFakty, Santos, w towarzystwie trzech asystentów, wyląduje w Warszawie we wtorek wieczorem. Następnie portugalska "delegacja" uda się do hotelu, ale będzie to jedynie tymczasowa kwatera selekcjonera. W najbliższych dniach selekcjoner przeniesie się do jednego z zaproponowanych mu przez PZPN mieszkań.

Na użytek selekcjonera ma zostać również przygotowana przestrzeń w siedzibie związku. Fernando Santos będzie częstym gościem przy ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku, dlatego otrzyma własne biuro.

Santos spotka się z Kuleszą 

W czwartek mistrza Europy z 2016 roku czeka spotkanie z szefem PZPN Cezarym Kuleszą. Podczas niego prezes i selekcjoner ustalą dalszy plan działania. W spotkaniu mają uczestniczyć także portugalscy członkowie sztabu szkoleniowego nowego opiekuna polskiej kadry.

Kontrakt Portugalczyka z PZPN-em obowiązuje do zakończenia MŚ 2026. Władze związku podkreślają jednak, że w umowie zapisane są punkty, pozwalające na wcześniejsze zakończenie współpracy w razie niesatysfakcjonujących wyników.

Biało-Czerwoni rozegrają pierwsze spotkanie pod wodzą Santosa już 24 marca, kiedy zmierzą się na wyjeździe z Czechami, na otwarcie eliminacji do mistrzostw Europy. Trzy dni później, przed własną publicznością, zagrają z Albanią.


Eliminacje Euro 2024 

Łukasz Piszczek blisko sztabu Fernando Santosa

Czytaj także:

bg/WP SportoweFakty

Zobacz także

Zobacz także