more_horiz
Wiadomości

Mecz Polska - Albania na Narodowym? Jest oświadczenie. "Eksperci nie wydali jeszcze rekomendacji"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2023 14:32
Operator stadionu PGE Narodowy w Warszawie poinformował, że nie ma jeszcze rekomendacji ekspertów po wykryciu wady konstrukcyjnej dachu. Pod znakiem zapytania stoi organizacja na tym obiekcie zaplanowanego na 27 marca meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy Polska - Albania.
Wciąż nie wiadomo, czy mecz Polska - Albania odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie
Wciąż nie wiadomo, czy mecz Polska - Albania odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie Foto: PAP/Rafał Guz
  • Minister sportu Kamil Bortniczuk mówił wcześniej, że mecz z Albanią może nie odbyć się na PGE Narodowym
  • Według informacji PAP, prawdopodobną lokalizacją zastępczą będzie Gdańsk

"Z uwagi na fakt, że konieczne jest przeprowadzenie badań potwierdzających dotychczasowe analizy, informujemy, że w chwili obecnej współpracująca z PGE Narodowym grupa ekspertów nie wydała jeszcze rekomendacji ani warunków niezbędnych do organizacji wydarzeń całostadionowych, w tym meczu Polska – Albania. Podstawą do wydania takich rekomendacji oraz wytycznych będą wyniki zaplanowanych na najbliższe dni badań oraz kolejne analizy zgromadzonych danych" - napisano w oświadczeniu operatora stadionu.

Stadion został zamknięty 11 listopada ubiegłego roku po wykryciu podczas standardowego, corocznego przeglądu technicznego wady jednego z elementów konstrukcji stalowo-linowej dachu.

Minister sportu nie jest optymistą

W środę rano minister sportu powiedział w rozmowie z RMF FM, że nie sądzi, aby mecz z Albanią odbył się na PGE Narodowym. Zastrzegł jednak, że to jest jego zdanie. - Myślę, że mecz się nie odbędzie na Narodowym, ale to jest moje zdanie - ocenił Kamil Bortniczuk.

Minister zaznaczył, że nie będzie niczego sugerować operatorowi stadionu i że w jego opinii wpuszczenie kibiców na trybuny będzie możliwe tylko wtedy, gdy będzie "stuprocentowa pewność", że stadion jest bezpieczny.

Mecz z Albanią w Gdańsku?

Z informacji PAP wynika, że jeśli PGE Narodowy nie będzie gotowy na zorganizowanie meczu z Albanią, to spotkanie zostanie przeniesione do Gdańska.

Polscy piłkarze rozpoczną eliminacje ME 2024 od meczu z Czechami, 24 marca w Pradze.

>>> Fernando Santos selekcjonerem reprezentacji Polski. Więcej o nowym trenerze Biało-Czerwonych <<<

Polska - Albania. Kiedy mecz Biało-Czerwonych w eliminacjach Euro 2024?

Mecz z Albanią 27 marca będzie drugim występem reprezentacji Polski w zbliżających się eliminacjach mistrzostw Europy. Trzy dni wcześniej reprezentacja Polski zagra z Czechami w Pradze.

W grupie E wystąpią też niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia. Do turnieju finałowego w Niemczech (14 czerwca - 14 lipca 2024) awansują dwie najlepsze drużyny z tej stawki.

W eliminacjach wystąpią 54 drużyny i powalczą o 23 miejsca w turnieju finałowym, którego stawkę uczestników uzupełnią gospodarze. Miejscem losowania grup Euro 2024 będzie w grudniu 2023 filharmonia w Hamburgu.

Mecze Euro 2024, które potrwają od 14 czerwca do 14 lipca 2024, rozgrywane będą w Monachium, Berlinie, Hamburgu, Frankfurcie nad Menem, Kolonii, Dortmundzie, Gelsenkirchen, Duesseldorfie, Lipsku i Stuttgarcie. Tytułu broni reprezentacja Włoch. 

Rywale reprezentacji Polski

Czytaj także:

/empe, PAP

Zobacz także

Zobacz także