more_horiz
Wiadomości

El. Euro 2024: Polska - Albania nie na PGE Narodowym? Media: jest nowa lokalizacja

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2023 12:56
Według informacji portalu Interia.pl, marcowy mecz Polska - Albania w ramach eliminacji mistrzostw Europy najprawdopodobniej nie odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. Polski Związek Piłki Nożnej znalazł jednak nową lokalizację spotkania, którą ma być Polsat Plus Arena w Gdańsku.
Mecz Polska - Albania może odbyć się na Polsat Plus Arenie w Gdańsku
Mecz Polska - Albania może odbyć się na Polsat Plus Arenie w Gdańsku Foto: PAP/Adam Warżawa

Mecz z Albanią 27 marca będzie drugim występem reprezentacji Polski w zbliżających się eliminacjach mistrzostw Europy. Trzy dni wcześniej reprezentacja Polski zagra z Czechami w Pradze.

PGE Narodowy z poważną usterką

Planowaną lokalizacją spotkania miał być PGE Narodowy w Warszawie, na którym Biało-Czerwoni w ostatnich latach rozgrywali zdecydowaną większość meczów eliminacyjnych. W listopadzie wyszła jednak na jaw poważna usterka stadionu, która uniemożliwiła reprezentacji Polski rozegranie meczu towarzyskiego z Chile.

Niestety, usterka iglicy stadionu postawiła pod znakiem zapytania możliwość rozegrania marcowego meczu na PGE Narodowym. Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk nie był optymistą w tej sprawie.

Choć operator obiektu wydał oświadczenie, w którym starał się nieco uspokoić sytuację, Polska Agencja Prasowa informowała już w środę, że PZPN rozważa Gdańsk jako potencjalną lokalizację zastępczą.

Gdańsk zamiast Warszawy?

Według informacji portalu Interia.pl, działacze doszli do porozumienia z operatorami Polsat Plus Areny w Gdańsku. Obiekt miał już zarezerwować odpowiednie terminy - 26 i 27 marca. "Sprawdzone zostały także dostępności hoteli w Trójmieście, gdzie kadra miałaby zorganizować zgrupowanie" - czytamy.

PZPN ma coraz mniej czasu na podjęcie decyzji. Do poniedziałku musi zgłosić do UEFA, gdzie odbędzie się mecz. Ponadto związek musi brać pod uwagę Albańczyków, którzy chcieliby jak najszybciej ustalić szczegóły swojego przyjazdu do Polski.

Rywale reprezentacji Polski

Czytaj także:

/empe, Interia

Zobacz także

Zobacz także