more_horiz
Wiadomości

El. Euro 2024: trener Czechów optymistą. "Jesteśmy w stanie wygrać z Polską"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2023 06:55
Reprezentacja Polski już w piątek rozpocznie walkę o awans na mistrzostwa Europy od meczu w Pradze z Czechami. - Kluby, w których grają wasi piłkarze, robią wrażenie. My taki komfort mieliśmy w 2004 roku. Ale i tak jesteśmy w stanie wygrać z Polską - powiedział trener Czechów Jaroslav Silhavy w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".
Jaroslav Silhavy wierzy, że Czesi są w stanie pokonać reprezentację Polski
Jaroslav Silhavy wierzy, że Czesi są w stanie pokonać reprezentację Polski Foto: Forum/Reuters/DAVID W CERNY

Zaplanowany na 24 marca mecz polskiej kadry przeciwko Czechom zostanie rozegrany na stadionie Fortuna Arena w Pradze. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godz. 20.45. Relacja z meczu na stronach PolskieRadio24.pl. Przebieg spotkania będzie można też śledzić na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Informacje na temat meczu prosto z Pragi przekaże wysłannik Polskiego Radia Tomasz Kowalczyk. Towarzyszyć mu będą sprawozdawcy ze studia w Warszawie - Filip Jastrzębski i Robert Skrzyński.

Reprezentacja Polski pod wodzą nowego selekcjonera Fernando Santosa przygotowuje się w Warszawie do meczów eliminacji Euro 2024 z Czechami i Albanią. Spotkanie w Pradze będzie debiutem Portugalczyka w roli trenera Biało-Czerwonych. 

Zarówno Polacy, jak i Czesi są uważani za faworytów do awansu z eliminacyjnej grupy E, dlatego mecz w Pradze może być ważny dla układu tabeli.

Trener Czechów docenia polską kadrę. "Teoretycznie jesteście silniejsi"

Selekcjoner czeskiej reprezentacji Jaroslav Silhavy docenił siłę Biało-Czerwonych.

- Macie Roberta Lewandowskiego w Barcelonie, walczącego o mistrzostwo Włoch Piotra Zielińskiego, Arsenal kupił Jakuba Kiwiora. My mieliśmy taki komfort w 2004 roku. To był najlepszy czas naszego futbolu, wszyscy w Europie czuli przed nami respekt i do każdego meczu przystępowaliśmy jako faworyt - powiedział szkoleniowiec w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Silhavy jest jednak zdania, że jego podopieczni mogą wygrać mecz w Pradze. - Teoretycznie jesteście silniejsi. Już wymieniałem Lewandowskiego, Zielińskiego, należących do najlepszych piłkarzy Europy. Są Bartosz Bereszyński, Matty Cash, macie szybkich skrzydłowych. To robi wrażenie. Albania też potrafi grać w piłkę. Jesteśmy w stanie pokonać i was, i ją, ale trzeba rozegrać dobre mecze, nie ma mowy o żadnym lekceważącym podejściu - podkreślił Czech.

Marcowy początek eliminacji będzie dla naszych południowych sąsiadów bardzo ważny.

- Jeśli zwyciężymy w Pradze, co będzie dużym sukcesem, i potem w Mołdawii, gdzie chcemy sięgnąć po trzy punkty, od razu zyskamy przewagę. Ale jeszcze nic nie jest wygrane - zakończył Jaroslav Silhavy.

Kiedy i o której mecz eliminacji Euro 2024 Czechy - Polska?

Reprezentacja Polski walkę o awans na Euro 2024 rozpocznie od meczu z Czechami w Pradze, który odbędzie się 24 marca. Trzy dni później Biało-Czerwoni zagrają u siebie z Albanią. W grupie E wystąpią też niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia. Do turnieju finałowego w Niemczech (14 czerwca - 14 lipca 2024) awansują dwie najlepsze drużyny z tej stawki.

W eliminacjach wystąpią 54 drużyny i powalczą o 23 miejsca w turnieju finałowym, którego stawkę uczestników uzupełnią gospodarze. Miejscem losowania grup Euro 2024 będzie w grudniu 2023 filharmonia w Hamburgu.

Mecze Euro 2024, które potrwają od 14 czerwca do 14 lipca 2024, rozgrywane będą w Monachium, Berlinie, Hamburgu, Frankfurcie nad Menem, Kolonii, Dortmundzie, Gelsenkirchen, Duesseldorfie, Lipsku i Stuttgarcie. Tytułu broni reprezentacja Włoch. 

Czytaj także:


PolskieRadio24.pl

/empe, Przegląd Sportowy

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także