X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Nagrody Mediów Publicznych. Andrzej Horubała: kultura jest najważniejsza

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 13:00
- Takim wyróżnikiem mojego pisarstwa krytycznego jest silne eksponowanie mnie, bo ja nie chcę udawać osoby bez poglądów, bez przeszłości i przynależności do jakiejś formacji - mówił gość Dwójki, krytyk literacki, pisarz i producent.
Audio
Andrzej Horubała
Andrzej HorubałaFoto: Mat. promocyjne/Tomasz Konarski

Nagrody mediów publicznych 1200.jpg
NAGRODY MEDIÓW PUBLICZNYCH 2019

Andrzej Horubała jest pisarzem, krytykiem literackim, producentem i reżyserem telewizyjnym. Napisał takie książki, jak "Żeby Polska Była sexy i inne szkice polemiczne" czy "Marzenie o chuliganie". Został nominowany w konkursie Nagrody Mediów Publicznych 2019 za łączenie talentu kreacyjnego z niezwykłą przenikliwością krytyka oraz "za nieustające poszerzanie ciągle ciasnych granic wolności słowa w Polsce".

Jak zaznaczał Andrzej Horubała, jego teksty powstają z przekonania, że kultura jest istotnym elementem naszego życia, a nawet kwestią życia i śmierci. -  To wtłoczył mi w głowę mój polonista uczący kiedyś w liceum, Ireneusz Gugulski. On nas przyzwyczajał do takiego myślenia, że kultura jest najważniejsza, o kulturę należy się spierać i wobec kultury należy się określać: wobec utworów, spektakli i filmów. I w gruncie rzeczy ta moja opowieść, gdy występuję jako krytyk kultury, to jest opowieść o mnie na salach koncertowych, w kinach, w teatrach.

Czy krytyk kultury może wpłynąć na jej kształt? O tym w nagraniu audycji.

***

Przygotowała: Monika Pilch

Gość: Andrzej Horubała (pisarz, krytyk literacki, producent i reżyser telewizyjny)

Data emisji: 13.09.2019

Godzina emisji: 7.35

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nagrody Mediów Publicznych. Prof. Maciej Urbanowski: Rymkiewicz to najważniejszy dziś polski autor

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 09:02
- Dla mnie jest to niezwykle ważna postać polskiej literatury. Początek tej wielkiej przygody intelektualnej zaczął się dla mnie w 1984 roku, gdy przeczytałem powieść "Rozmowy polskie latem roku 1983" - mówił w Dwójce krytyk literacki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagrody Mediów Publicznych. Antoni Libera: język Becketta jest koherentny

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 07:55
- Przekładanie literatury Samuela Becketta było drugim krokiem. Pierwszym krokiem była po prostu fascynacja jego twórczością - mówił gość Dwójki, ceniony tłumacz dzieł irlandzkiego dramaturga i prozaika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagrody Mediów Publicznych. Zbigniew Rytel: sport to składnik ogólnej kultury

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 16:03
- Sport jest niezwykle ważnym zjawiskiem jako element kultury. Nie kultury fizycznej, tylko kultury w ogóle. Jako oglądany i jako pokazywany ma on wielką wartość, jest przepięknym zjawiskiem i mam nadzieję, że to widać w moich filmach - mówił w Dwójce dziennikarz i twórca filmów dokumentalnych o tematyce sportowej, który jest nominowany do Nagrody Mediów Publicznych.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagrody Mediów Publicznych. Wojciech Korkuć: plakat może być nośnikiem przesłania

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 17:12
- Plakat stoi na półce zwanej sztuką użytkową. Od samego początku funkcjonowania różnych przedsięwzięć artystycznych towarzyszył im jako środek informacji. Potem stał się elementem wizerunkowym i nośnikiem informacji społecznej, przesłania wykraczającego poza funkcję opakowania jakiegość wydarzenia - mówił w Dwójce artysta nominowany do Nagrody Mediów Publicznych.
rozwiń zwiń