X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Eksperyment i tradycja. Polska scena niezależna

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 08:48
W 'Wybieram Dwójkę" opowiadaliśmy o cyklu koncertów "Wydawcy" w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.
Audio
  • Andrzej Załęski opowiada o cyklu koncertowym "Wydawcy" w CSW Zamku Ujazdowskim (Wybieram Dwójkę)
  • Rozmowa z prof. Ryszardem Koziołkiem, laureatem Nagrodę im. Kazimierza Wyki (Wybieram Dwójkę)
  • Relacja Katarzyny Hagmajer-Kwiatek z nagrań słuchowiska "Rzeźnia" w reżyserii Agnieszki Glińskiej (Wybieram Dwójkę)
  • Z twórcami wystawy "Abraham Ostrzega" w Galerii Zachęta rozmawia Aleksandra Łapkiewicz (Wybieram Dwójkę)
  • Rozmowa z Krzysztofem Garbaczewskim, reżyserem spektaklu "A Madrigal Opera" Philipa Glassa (Wybieram Dwójkę)
ARV  MILJ to solowy projekt noise Matthiasa Anderssona - szwedzkiego artysty, jednego z gości inauguracyjnego koncertu cyklu Wydawcy (21 stycznia o godz. 19.00)
ARV & MILJÖ to solowy projekt noise Matthiasa Anderssona - szwedzkiego artysty, jednego z gości inauguracyjnego koncertu cyklu "Wydawcy" (21 stycznia o godz. 19.00)Foto: mat. prom. CSW Zamek Ujazdowski

Naszym gościem był Andrzej Załęski - kurator przedsięwzięcia, które rozpocznie się w sobotę (21.01) w CSW Zamek Ujazdowski.

Projekt "Wydawcy" dokumentuje i upowszechnia panoramę zjawisk i postaw twórczych odzwierciedlających ewolucję oraz stan bieżący polskiej muzyki eksperymentalnej i tradycyjnej. Na tytułowy roczny cykl składa się siedem koncertowych wieczorów, każdy prezentuje jedną wytwórnię zasłużoną dla polskiej sceny niezależnej.

W audycji rozmawialiśmy też z prof. Ryszardem Koziołkiem, który w czwartek (19.01) odebrał Nagrodę im. Kazimierza Wyki przyznawaną za wybitne osiągnięcia w dziedzinie eseistyki oraz krytyki literackiej i artystycznej.

Zapowiedzieliśmy również Dwójkową premierę słuchowiska "Rzeźnia" według sztuki Sławomira Mrożka w reżyserii Agnieszki Glińskiej (już w sobotę 21.01 o godz. 19.00). Zaprosiliśmy ponadto na wystawę "Abraham Ostrzega" w Galerii Zachęta (19.01-05.03.2017). Punktem wyjścia ekspozycji jest twórczość żydowskiego rzeźbiarza i animatora kultury działającego w przedwojennej Warszawie - Abrahama Ostrzegi. Uczeń Henryka Kuny znany był przede wszystkim jako autor rzeźby sepulkralnej - nagrobków, z których kilkadziesiąt przetrwało na Cmentarzu Żydowskim na Woli.

Porozmawialiśmy także z Krzysztofem Garbaczewskim - reżyserem spektaklu "A Madrigal Opera" Philipa Glassa, którego premiera odbędzie się podczas Festiwalu Opera Rara w Krakowie.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadzi: Adam Suprynowicz

Data emisji: 19.01.2017

Godzina emisji: 16.00

jp/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nadchodzi "Sonata widm" Strindberga

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 15:00
W "Wybieram Dwójkę" mówiliśmy m.in. o "Sonacie widm" Augusta Strindberga w reżyserii Markusa Oehrna w Nowym Teatrze w Warszawie.
rozwiń zwiń