X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Magdalena Wdowicz-Wierzbowska: fotografia działa na mnie terapeutycznie

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 14:00
-Ja się zawsze wstydziłam ludzi. Nie wyobrażałam sobie, że mogłabym ich fotografować – opowiada artystka, które swoje 40. urodziny uczciła wernisażem swoich prac.
Audio
  • Magdalena Wdowicz-Wierzbowska o fotografowaniu (Wybieram Dwójkę)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/jarmoluk

To, że dziś robi zdjęcia – jak mówi – zawdzięcza Mikołajowi Grynbergowi. – Każdy miał wymyśleć temat, który zrealizuje. Ja pomyślałam o sąsiadach, ale tak strasznie się ich bałam, że jedyne, co byłam w stanie zrobić, to sfotografować ich przez wizjer i oni o tym nie wiedzieli. Pokazałam to na zajęciach i to Mikołajowi się spodobało. Później, gdy robiłam u Mikołaja dyplom, to zapytał "a może jednak spotkasz się z tymi sąsiadami?". No i tak to się zaczęło – wspomina.

- Fotografuję to, co się dzieje w moim życiu. Czy to są wesołe wydarzenia czy smutne sprawy. Jakoś fotografia mi pozwala przejść przez te wydarzenia. Chociaż to nie jest takie świadome do końca. Ja po czasie widzę, że udało mi się przez coś przejść dzięki fotografii.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której m.in. o tym, dlaczego artystka zainteresowała się fotografią, o intymności w fotografii i czekaniu na "moment".

Wernisaż prac Magdaleny Wdowicz-Wierzbowskiej pt. "Gdzie jestem?", zaplanowano na 1 lipca Faktycznym Domu Kultury w Warszawie.

***

Rozmawiał: Bartosz Panek

Gość: Magdalena Wdowicz-Wierzbowska (fotografka)

Data emisji: 1.07.2019

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

am/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tadeusz Rolke: Warszawa nigdy nie była pięknym miastem

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 15:30
- Kiedyś Warszawa, zanim została zniszczona, miała ładne miejsca i w tej chwili też ma ładne miejsca, ale ani wtedy, ani dzisiaj nie była pięknym miastem. To mój punkt wyjścia - mówił w Dwójce legendarny fotograf.
rozwiń zwiń