Paweł Majcher o działaniach KRRiT: cios w misję Polskiego Radia
Polskie Radio dołączyło do akcji 17 rozgłośni regionalnych, której celem jest informowanie słuchaczy, że KRRiT wraz z jej przewodniczącym Maciejem Świrskim blokuje należne pieniądze z abonamentu. - Mamy zapewnione finansowanie jeszcze na miesiąc - dwa - alarmuje redaktor naczelny, likwidator Polskiego Radia Paweł Majcher.
2024-05-28, 15:11
Kwota, którą blokuje szef KRRiT Maciej Świrski, to tylko w przypadku rozgłośni regionalnych już ponad 80 mln zł.
- To jest cios nie tylko w misję rozgłośni, ale także w obronność kraju - komentuje Paweł Majcher, wyjaśniając, że na mediach publicznych, w tym Polskim Radiu, oparty jest bowiem system komunikacji z obywatelami w sytuacji zagrożenia - jest on ważny z powodu trwającej wojny w Ukrainie.
KRRiT blokuje pieniądze z abonamentu. Co dalej z Polskim Radiem?
Paweł Majcher zaznacza, że blokada pieniędzy z abonamentu godzi we wszystkich pracowników, a Radio musi prosić o rządowe dotacje. Bez tych dotacji Polskie Radio nie przetrwałoby kolejnych miesięcy.
- Mamy zapewnione finansowanie jeszcze na miesiąc - dwa, ale później, bez otrzymania kolejnej dotacji, dalsze funkcjonowanie Polskiego Radia może stanąć pod znakiem zapytania - ostrzega redaktor naczelny.
REKLAMA
Posłuchaj
Komunikaty rozgłośni
W specjalnych komunikatach we wszystkich województwach mieszkańcy mogą usłyszeć, że KRRiT - kierowana przez Macieja Świrskiego - od początku roku nie przekazuje rozgłośniom regionalnym należnego im abonamentu.
Komunikaty, jednakowe we wszystkich rozgłośniach, są emitowane po serwisach o godz. 8.00, 9.00, 15.00, 16.00. Z komunikatów słuchacze dowiadują się dokładnie, na co jest przekazywany abonament - na misyjny program.
Posłuchaj
- Słuchacze muszą to wiedzieć. Kampania rozgłośni regionalnych Polskiego Radia
- Prof. Romanowski: Świrski rażąco przekroczył swoje uprawienia
- "To są pieniądze słuchaczy". Redaktor naczelna Radia Katowice o kampanii ws. abonamentu RTV
IAR/łl/kormp
REKLAMA
REKLAMA