more_horiz

Spotkanie premiera Morawieckiego z politykami Solidarnej Polski. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2022 19:05
W piątek po południu odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z politykami Solidarnej Polski. Rozmowy dotyczyły projektu noweli ustawy o Sądzie Najwyższym, która wedle autorów ma mieć kluczowe znaczenie dla otrzymania środków z KPO, a której sprzeciwia się SP. Do tej kwestii odnieśli się na antenie Polskiego Radia 24 publicyści Miłosz Lodowski oraz Arkadiusz Rogowski.
Rozpoczęło się spotkanie premiera Morawieckiego z politykami Solidarnej Polski ws. projektu noweli ustawy o SN
Rozpoczęło się spotkanie premiera Morawieckiego z politykami Solidarnej Polski ws. projektu noweli ustawy o SNFoto: Michal Dyjuk / Forum

Zdaniem Arkadiusza Rogowskiego o kompromis będzie trudno. - Zbigniew Ziobro twardo stoi na swoim stanowisku i jako priorytet stawia suwerenność postrzeganą w kategorycznych wartościach [...]. Natomiast z drugiej strony premier Morawiecki i minister Szynkowski vel Sęk podnoszą troszeczkę inne argumenty. Priorytetem jest sięgniecie po środki z KPO - skomentował, wskazując, że "przede wszystkim jest to spór merytoryczny".

Spotkanie premiera z politykami Solidarnej Polski

Z kolei Miłosz Lodowski powiedział, że "wszyscy żyjemy w reżimie określonym przez ustawę zasadniczą i wszystko to, co się dzieje w naszym kraju, powinno być z nią zgodne".

- Tak to orzekł też Trybunał Konstytucyjny, że nasza konstytucja jest najwyższym prawem w Polsce; za wyjątkiem tych elementów, które są określone w traktatach międzynarodowych i jakoś wyłączają te klauzule - zaznaczył.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
49:10 PR24_mp3 2022_12_23-18-06-08.mp3 Miłosz Lodowski i Arkadiusz Rogowski o spotkaniu premiera z politykami Solidarnej Polski ("Debata dnia"/Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: Debata Dnia

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Goście: Miłosz Lodowski (publicysta) i Arkadiusz Rogowski ("Nowiny", "Dziennik Polski" i "Gazeta krakowska")

Data emisji: 23.12.2022 r.

Godzina emisji: 18.06

ng/PR24/PAP

Zobacz także

Zobacz także