more_horiz

Sąd zatrzymał Karpińskiego w areszcie. Karnowski: to obciążenie dla Trzaskowskiego, ale też dla Tuska

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2023 21:33
- Wewnątrz PO funkcjonują tak naprawdę dwie partie - jest partia Trzaskowskiego i jest partia Tuska. Współpraca z jedną z tych sił powoduje, że jest się u tej drugiej na cenzurowanym, czy na czarnej liście. (...) Tutaj mówimy o obciążeniu zarówno Tuska, jak i Trzaskowskiego, dlatego że Karpiński był ministrem skarbu - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski z "Sieci", komentując podtrzymanie przez sąd decyzji o areszcie dla Włodzimierza Karpińskiego, sekretarza Warszawy, który jest oskarżony w aferze korupcyjnej.
Jacek Karnowski stwierdził, że podtrzymanie decyzji o areszcie dla Włodzimierza Karpińskiego jest politycznie problematyczne dla Rafała Trzaskowskiego
Jacek Karnowski stwierdził, że podtrzymanie decyzji o areszcie dla Włodzimierza Karpińskiego jest politycznie problematyczne dla Rafała TrzaskowskiegoFoto: Twitter/Rafał Trzaskowski, Ministerstwo Skarbu Państwa

Sąd Okręgowy w Katowicach nie uwzględnił zażalenia obrońcy sekretarza miasta Warszawy, byłego ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego, i utrzymał w mocy stosowany wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. W Polskim Radiu 24 komentowali to publicyści Jacek Karnowski i Bronisław Wildstein.

Goście PR24 zostali zapytani o to, czy zarzuty korupcyjne wobec jednego z najważniejszych urzędników w Warszawie mogą zaszkodzić Platformie Obywatelskiej w jej kampanii wyborczej. Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "Sieci", stwierdził, że sprawa aresztowania Włodzimierza Karpińskiego mocno uderza w pozycję Rafała Trzaskowskiego.

Karnowski: w sprawie Karpińskiego jest "grubo"

- Z tego co słychać, to wewnątrz Platformy, czy wewnątrz tego obozu opozycyjnego, funkcjonują tak naprawdę dwie partie - jest partia Trzaskowskiego i jest partia Tuska. Współpraca z jedną z tych sił powoduje, że jest się u tej drugiej na cenzurowanym, czy na czarnej liście. Poziom napięcia jest tam więc naprawdę wysoki. Tutaj mówimy o obciążeniu zarówno Tuska, jak i Trzaskowskiego, dlatego że jednak Karpiński był ministrem skarbu, a więc tym, który trzyma "kufer z rodowymi srebrami" - mówił Jacek Karnowski.

- Skoro przy tej atmosferze sąd trzyma pana Karpińskiego w areszcie i podtrzymał decyzję [sądu niższej instancji], to świadczy, że tam jest naprawdę "grubo" - dodał.

"To bardzo źle świadczy o Trzaskowskim"

W kontekście problemów politycznych prezydenta Warszawy i wiceprezesa PO Rafała Trzaskowskiego, wypowiedział się także publicysta Bronisław Wildstein, który odniósł się do finansowania przez Warszawę fundacji założonej przez Joannę Lange, dawniej Gontarczyk, byłą agentkę wywiadu PRL, która inwigilowała księdza Franciszka Blachnickiego.

- To jest skandal i niestety nie pierwszy dotyczący prezydentury Rafała Trzaskowskiego, czy w ogóle całej tej ekipy, w ratuszu. (...) Jeżeli pan prezydent mówi, że on nie zajmuje się lustrowaniem tych, którym daje pieniądze, to tylko bardzo źle o nim świadczy, bo to znaczy, że on nie wie, komu daje pieniądze. Czyli daje każdemu. Czyli może dawać złodziejom, przeniewiercom, w tym przypadku agentom SB zamieszanym w morderstwo - mówił Bronisław Wildstein.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
47:54 [PR24]PR24 (mp3) 15 marzec 2023 18_06_22_Debata.mp3 Bronisław Wildstein i Jacek Karnowski o konflikcie wewnątrz PO i sytuacji Rafała Trzaskowskiego w związku z aresztowaniem Włodzimierza Karpińskiego czy informacjami dot. śmierci ks. Blachnickiego ("Debata dnia" / PR24)

* * *

Audycja: "Debata dnia"
Prowadzi: Krzysztof Świątek
Goście: Jacek Karnowski ("Sieci"), Bronisław Wildstein (pisarz, publicysta)
Data emisji: 15.03.2023
Godzina emisji: 18.06

IAR/PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także