X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Karczewski: każdy wyjazd zagraniczny jest polityką zagraniczną. To musi być skoordynowane

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 08:27
- Każdy wyjazd zagraniczny jest związany z prowadzeniem polityki zagranicznej. Ja odbyłem wiele wizyt zagranicznych. One były zawsze starannie przygotowywane razem z MSZ. Te wizyty muszą być skoordynowane - mówił w Polskim Radiu 24 były marszałek, a obecnie wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Stanisław Karczewski o wizycie Tomasza Grodzkiego w Brukseli ("24 Pytania - Rozmowa Poranka" / PR24)

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki z Platformy Obywatelskiej wybiera się do Brukseli, by tam spotkać się m.in. z wiceszefową Komisji Europejskiej Verą Jourovą. Polityk zapowiedział, że chce skonsultować przygotowywaną w Polsce ustawę reformującą sądownictwo pod kątem jej zgodności z zasadą praworządności. W Polskim Radiu 24 odniósł się do tych planów Stanisław Karczewski.

Jacek Czaputowicz pap 1200.jpg
Szef MSZ: zwrócenie się marszałka Senatu do Komisji Weneckiej - wątpliwe pod względem prawnym

Karczewski: trwa permanentny atak na PiS

Wicemarszałek Senatu podkreślił, że przez ostatnie 2 miesiące, od kiedy wybrany został na urząd Tomasz Grodzki, nie komentował i nie krytykował jego działań i zachowań. Teraz jednak podzielił się pewnym przemyśleniem na temat pracy nowego przewodniczącego izby wyższej parlamentu.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Krzysztof Karnkowski: marszałek Grodzki przyjął najgorszą strategię

-  Zostałem poddany bardzo ostrej krytyce, od pierwszego dnia, od pierwszego momentu. "To będzie inny Senat, demokratyczny, otwarty". Te obydwie ręce podniesione w znaku "V", naśladujące i przypominające gest Tadeusza Mazowieckiego, teraz oceniam trochę inaczej. Nie jako wiktorię, ale jako wypowiedzenie wojny Prawu i Sprawiedliwości. To jest permanentny atak na Prawo i Sprawiedliwość, krytyka wszelkich jego poczynań - mówił polityk.

"Każdy wyjazd zagraniczny to dyplomacja"

Stanisław Karczewski odniósł się do planowanej wizyty marszałka Tomasza Grodzkiego w Brukseli. Zauważył, że polityk prowadzi własną politykę zagraniczną i nie zgodził się z jego obroną, że konsultacje ustawy nie są polityką zagraniczną.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Maria Koc: konsultowanie projektu noweli ustawy o sądach w Brukseli to precedens

- Każdy wyjazd zagraniczny jest związany z prowadzeniem polityki zagranicznej - dyplomacji parlamentarnej, dyplomacji innego rodzaju. Ja odbyłem wiele wizyt zagranicznych. One były zawsze starannie przygotowywane razem z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, zawsze miałem wytyczne, zawsze omawiałem w wielu kwestiach osobiście z ministrem Waszczykowskim, potem z ministrem Czaputowiczem treść i agendę rozmów z przedstawicielami władz innych krajów. Te wizyty muszą być skoordynowane - mówił wicemarszałek.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"
Prowadzi: Eliza Olczyk
Gość: Stanisław Karczewski (PiS)
Data emisji: 08.01.2020
Godzina emisji: 7.35

PR24/jmo

Czytaj także

Janusz Kowalski: marszałek Senatu chce, by człowiek Władimira Putina oceniał polskie prawo

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 10:22
- Jednym z członków Komisji Weneckiej jest osoba znajdująca się bezpośrednio przy rządzie Federacji Rosyjskiej. W przeszłości pełniła funkcję sekretarza Władimira Putina. Czy taki człowiek jest odpowiednią osobą do oceny polskiego wymiaru sprawiedliwości? - zastanawiał się Janusz Kowalski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie Grodzki-Andriejew. Marszałek Senatu: w tej sprawie używa się kłamstw

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 13:04
Jako "kłamliwą propagandę" określił marszałek Senatu Tomasz Grodzki wypowiedzi, że do jego spotkania z ambasadorem Rosji doszło wbrew MSZ. - Z ministrem Jackiem Czaputowiczem dokładnie ustaliliśmy, co mogę i powinienem powiedzieć ambasadorowi, a czego nie powinienem mówić - powiedział marszałek.
rozwiń zwiń