more_horiz
Wiadomości

Fernando Santos najstarszym selekcjonerem reprezentacji Polski w historii

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2023 14:16
Podczas specjalnej konferencji prasowej PZPN 68-letni Fernando Santos został ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Portugalczyk będzie najstarszym selekcjonerem w historii reprezentacji Polski. 
Fernando Santos poprowadzi reprezentację Polski w eliminacjach Euro 2024 i kwalifikacjach do MŚ 2026
Fernando Santos poprowadzi reprezentację Polski w eliminacjach Euro 2024 i kwalifikacjach do MŚ 2026Foto: Shutterstock.com/ph.FAB

W ostatnich tygodniach w polskich mediach sportowych przewijał się w większości temat następcy Czesława Michniewicza. Ostatecznie jednak Cezary Kulesza wybrał nowego selekcjonera reprezentacji Polski, którym został Fernando Santos

Fernando Santos najstarszym selekcjonerem w historii reprezentacji Polski

Prezes PZPN postawił na doświadczonego szkoleniowca i drugiego w historii reprezentacji Portugalczyka - Fernando SantosaW 2021 roku selekcjonerem był Paulo Sousa, który zakończył Euro 2020 na fazie grupowej. 

Jak się okazuje Santos będzie najstarszym selekcjonerem kadry w historii. W 2006 roku Leo Beenhakker obejmował stery w ekipie Biało-Czerwonych, mając 63 lata. Z kolei trzy lata później Franciszek Smuda, gdy zaczynał pracę z reprezentacją Polski, miał 61 lat.

Fernando Santos po przygodach z Grecją i Portugalią, z którą zdobył mistrzostwo Europy i Ligę Narodów postanowił spróbować sił w reprezentacji Polski, którą poprowadzi w eliminacjach Euro 2024 i kwalifikacjach do MŚ 2026. 

Nowy selekcjoner będzie miał za zadanie między innym wywalczenie awansu w ramach el. Euro 2024Biało-Czerwoni rozpoczną eliminacje 24 marca z Czechami na wyjeździe, a trzy dni później spotkają się u siebie z Albanią. W tej stawce są także niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia. Na turniej w Niemczech awansują dwie drużyny z grupy.

Posłuchaj
01:19 Engel o Santosie.mp3 Zdaniem byłego selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Engela to bardzo dobry wybór (IAR)

Polacy pozostawali bez trenera od 1 stycznia, kiedy to wygasła umowa z Czesławem Michniewiczem.


Konferencja prasowa nowego selekcjonera reprezentacji Polski Fernando Santosa
:

Pierwszy wywiad Fernando Santosa na oficjalnej stronie "Łączy Nas Piłka":

Czytaj także:

Polskieradio24.pl


red/Twitter/ŁNP

Zobacz także

Zobacz także