more_horiz
Wiadomości

Fernando Santos utemperuje Roberta Lewandowskiego? "To nie jest typ trenera, który da się ustawiać zawodnikom"

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 12:04
Fernando Santos został zaprezentowany jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski. - Santos to nie jest typ trenera, który da się ustawiać zawodnikom. To szkoleniowiec, który podejmuje decyzje dla dobra drużyny, niezależnie od nazwisk - przyznał Maciej Żurawski w rozmowie z Interią.
Fernando Santos został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski
Fernando Santos został nowym selekcjonerem reprezentacji PolskiFoto: Joanna Skladanek/Forum

W ostatnich tygodniach w polskich mediach sportowych przewijał się w większości temat następcy Czesława Michniewicza. Ostatecznie Cezary Kulesza wybrał nowego selekcjonera reprezentacji Polski, którym został Fernando Santos

Fernando Santos poprowadzi reprezentację Polski. "Musimy wykorzystać wszystkie talenty"

Nie jest tajemnicą jak ważną rolę w kadrze pełni kapitan Robert Lewandowski. Szczególnie przekonał się o tym Jerzy Brzęczek i po części Czesław Michniewicz. Teraz z jednym z najlepszych piłkarzy na świecie będzie się musiał zmierzyć Fernando Santos. Dla byłego opiekuna Portugalii i Grecji nie jest to nic nowego. W drużynie mistrzów Europy w składzie miał Cristiano Ronaldo.

Podczas konferencji prasowej na PGE Narodowym Santos zaznaczył, że dla piłkarzy grających w kadrze najważniejsza jest pasja. Portugalczyk odniósł się również do słynnych już słów Lewandowskiego po meczu z Francją, gdzie zawodnik FC Barcelony został zapytany o swoją przyszłość w kadrze.

- Oczywiście musi być radość z gry. Nie chodzi tutaj o rozrywkę. Wszyscy zawodnicy muszą być szczęśliwi. Musimy być rodziną. Jeżeli piłkarze są tutaj z pasji, to jest najważniejsze przy reprezentacji kraju - stwierdził Fernando Santos.

Portugalczyk został również zapytany o pracę z największymi gwiazdami futbolu. - Jedyne gwiazdy, które znam, są na niebie. Nigdy nie widziałem jednej gwiazdy na niebie. To musi być zespół gwiazd. Takie mam powiedzenie - dodał.

- Musimy wykorzystać wszystkie talenty. Mamy też zawodników, którzy stanowią o charakterze tej drużyny. Będziemy obserwowali piłkarzy - stwierdził 68-latek.

Nowy selekcjoner utemperuje Lewandowskiego? "To nie jest typ trenera, który da się ustawiać zawodnikom"

Santos pokazał, że nie boi się gwiazd swoich drużyn. Ostatnio udowodnił to podczas mundialu w Katarze, kiedy zdecydował się posadzić na ławce Cristiano Ronaldo. Maciej Żurawski uważa, że Robert Lewandowski poczuje większy respekt do Portugalczyka w porównaniu z jego poprzednikami.

- Wydaje mi się, że Santos będzie miał większą kontrolę nad Lewandowskim. Ten trener ma duży autorytet, Lewandowski pewnie będzie miał też więcej respektu do jego dokonań. Teraz rola "Lewego" w kadrze będzie wyglądać trochę inaczej. Santos to nie jest typ trenera, który da się ustawiać zawodnikom. To szkoleniowiec, który podejmuje decyzje dla dobra drużyny, niezależnie od nazwisk - przyznał były reprezentant Polski w rozmowie z Interią.

Nowy selekcjoner będzie miał za zadanie między innym wywalczenie awansu w ramach el. Euro 2024Biało-Czerwoni rozpoczną eliminacje 24 marca z Czechami na wyjeździe, a trzy dni później spotkają się u siebie z Albanią. W tej stawce są także niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia. Na turniej w Niemczech awansują dwie drużyny z grupy.

Polacy pozostawali bez trenera od 1 stycznia, kiedy to wygasła umowa z Czesławem Michniewiczem.

Konferencja prasowa nowego selekcjonera reprezentacji Polski Fernando Santosa - SKRÓT:

Pierwszy wywiad Fernando Santosa na oficjalnej stronie "Łączy Nas Piłka":

Czytaj także:

Polskieradio24.pl


red/PolskieRadio24.pl/Interia

Zobacz także

Zobacz także