more_horiz
Wiadomości

Fernando Santos jest w Warszawie! Selekcjoner kadry zaczyna działać

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2023 08:49
Nowy selekcjoner polskich piłkarzy Fernando Santos do Warszawy przyleciał we wtorek wczesnym wieczorem. W stolicy pozostanie na czas pracy z kadrą narodową. W najbliższym czasie będzie kontynuować rozmowy w sprawie swojego sztabu. W czwartek spotka się z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą.
Fernando Santos został nowym selekcjonerem kadry. Portugalski trener reprezentacji Polski zamieszka w Warszawie
Fernando Santos został nowym selekcjonerem kadry. Portugalski trener reprezentacji Polski zamieszka w WarszawieFoto: FORUM/Igor Kralj/PIXSELL

68-letni Fernando Santos został 24 stycznia przedstawiony jako następca Czesława Michniewicza, z którym PZPN nie przedłużył kontraktu.

Po oficjalnej prezentacji portugalski szkoleniowiec poleciał do ojczyzny, gdzie - jak sam przyznawał - miał jeszcze "trochę spraw do załatwienia". Po dwóch tygodniach zgodnie z zapowiedziami wrócił do Polski ze swoimi portugalskimi współpracownikami. Samolot wylądował na Okęciu po godz. 18.

Fernando Santos już w Warszawie. Selekcjonera reprezentacji Polski czeka spotkanie w PZPN

Najbliższe dni będą pracowite dla Santosa, trwa bowiem kompletowanie jego sztabu - oprócz portugalskich współpracowników znajdą się tam również Polacy.

Na czwartek w siedzibie PZPN zaplanowano spotkanie selekcjonera z prezesem Kuleszą, po którym będzie już więcej wiadomo.

Prowadzone są rozmowy z byłym reprezentantem Polski Łukaszem Piszczkiem oraz byłym trenerem Lechii Gdańsk Tomaszem Kaczmarkiem. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Portugalczyk może przedstawić również swojego polskiego kandydata do sztabu.

Wśród współpracowników Santosa będzie też miejsce dla Huberta Małowiejskiego, cenionego analityka, od wielu lat odpowiedzialnego za "bank informacji" w sztabach kolejnych selekcjonerów reprezentacji Polski. Team menedżerem kadry prawdopodobnie pozostanie Jakub Kwiatkowski.

Nową osobą przy reprezentacji Polski ma być natomiast Radosław Michalski, oddelegowany tam jako przedstawiciel zarządu PZPN - ktoś w rodzaju łącznika między kadrą i władzami związku.

Portugalczyk zamieszka w Warszawie

Wraz z kompletowaniem sztabu trwa również poszukiwanie mieszkań dla Santosa (przeprowadzi się do Warszawy z żoną) i jego portugalskich współpracowników. Selekcjoner dokona wyboru z przedstawionych mu propozycji.

Santos zadebiutuje w reprezentacji Polski 24 marca. Biało-czerwoni rozpoczną wówczas eliminacje Euro 2024 - z Czechami w Pradze. Trzy dni później spotkają się u siebie z Albanią, do wtorku wciąż nie było przesądzone, czy na PGE Narodowym w Warszawie.

Operator tego obiektu podkreśla, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie planowane w bieżącym roku wydarzenia, w tym mecz z Albanią, doszły tam do skutku. Stadion został zamknięty w połowie listopada ubiegłego roku po wykryciu podczas standardowego, corocznego przeglądu technicznego wady jednego z elementów konstrukcji stalowo-linowej.

>>> Fernando Santos selekcjonerem reprezentacji Polski. Więcej o nowym trenerze Biało-Czerwonych <<< 

Były reprezentant Polski Jakub Wawrzyniak o zatrudnieniu Fernando Santosa jako selekcjonera kadry:

Czytaj także:


Polskieradio24.pl

red/PAP/IAR/kor

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także