X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Ortodoksyjni Żydzi okiem ateistki

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 08:51
- Uczyliśmy się dużo od siebie. Dla mnie inspirujące było to, że oni w szabat odcinali się od elekroniki, wyłączali telefony - mówiła w Dwójce J. S. Margot, autorka książki "Mazel Tow. Jak zostałam korepetytorką w domu ortodoksyjnych Żydów".
Audio
  • J. S. Margot o książce "Mazel Tow. Jak zostałam korepetytorką w domu ortodoksyjnych Żydów" (Letni festiwal muzyczny/Dwójka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: materiały prasowe wydawnictwa Czarne

J. S. Margot przez sześć lat spędzała popołudnia w domu Schneiderów, żydowskiej rodziny żyjącej na obrzeżach społeczeństwa belgijskiego, pomagając ich dzieciom w nauce. W audycji opowiadała, że została zatrudniona ze względu na ich córkę. - Ona cierpi na dyspraksję (zespół niezgrabnego dziecka). Schneiderowie nie chcieli, żeby to się zbyt szybko wydało w ich społeczności, bo mogło w przyszłości utrudnić jej zamążpójście. Dlatego zatrudnili osobę z zewnątrz.

Autorka książki dodała, że dla ortodoksyjnych Żydów bardzo ważne są geny, które przekaże się przyszłym dzieciom. J. S. Margot opowiadała o codziennych relacjach w rodzinie Schneiderów, roli muzyki i poczucia humoru w życiu ortodoksyjnych Żydów, ale też o potrzebie dialogu między ludźmi ze skrajnie różnych środowisk.

***

Rozmawiała: Aldona Łaniewska-Wołłk

Gość: J. S. Margot (pisarka)

Data emisji: 12.08.2018

Godzina emisji: 21.40

Materiał został wyemitowany w audycji "Letni festiwal muzyczny".

bch/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Antysemityzm, czyli Polacy przeciw Polakom

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2015 15:00
- Jak można wyliczać, ilu Polaków i ilu Żydów zginęło podczas wojny? To obywatele jednego kraju, którzy tu się kształcili i płacili podatki - pyta autorka "Tajemnicy Pana Cukra".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Imre Kertész. Język jak drut kolczasty

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2016 20:00
- To był jeden z ostatnich wielkich pisarzy, którzy nosili w sobie zagładę i zderzali ją z całą ludzką cywilizacją XX-wieczną - mówił Piotr Matywiecki o zmarłym 31 marca węgierskim pisarzu, laureacie nagrody Nobla - Imre Kertészu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polacos". Przygody polskich Żydów w Kostaryce

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 18:30
– Praca nad tą książką także zaczęła się jako przygoda – mówiła w Dwójce Anna Pamuła, autorka niedawno wydanego tomu "Polacos. Chajka płynie do Kostaryki".
rozwiń zwiń