Op Enheim. Otwarte miejsce dla sztuki

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 13:46
W audycji "Kwadrans bez muzyki" opowiadaliśmy o wystawie "1/1/1/1/1", która zainaugurowała otwarcie nowego miejsca ekspozycji, spotkań i koncertów we Wrocławiu.
Audio
  • Inauguracja działalności domu dla kultury "Op Enheim" (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Fragment wystawy 11111
Fragment wystawy "1/1/1/1/1"Foto: Beata Kwiatkowska/PR

robert anton 663.jpg
Robert Anton i jego miniaturowe lalki ze śmieci

Barokowa kamienica przy placu Solnym ma długą historię. Jej nowy rozdział zaczyna się na białych ścianach pustych dziś pokojów reprezentacyjnego piętra, które zostały wypełnione żółtym gazem jarzącym się w kruchych rurkach neonów. Kompozycja która jest wynikiem współpracy jednej z najbardziej utytułowanych polskich kuratorek sztuki Andy Rottenberg i znakomitego twórcy Mirosława Bałki otworzyła działalność domu dla kultury "Op Enheim".

Symbolika czterech neonów układających się w zapis słowa "ojczyzna" po polsku, po niemiecku, po hebrajsku i po łacinie dotyczy wielokulturowości Wrocławia i historii kamienicy, zwanej wcześniej Domem Oppenheimów. Kolor, zapis, obecność i brak tego słowa na kolejnych ścianach mają znaczenie, o czym opowiadamy w nagraniu audycji. Zapraszamy do jej wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowała: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 22.10.2018

Godzina emisji: 15.00

mko/pg


Czytaj także

Wielkie drobiazgi. Skarby epoki Ming we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 15:51
– To zabytki o najwyższej wartości, jeśli chodzi o przeogromną spuściznę cywilizacji Państwa Środka – mówił Piotr Oszczanowski, dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Galerie dookoła świata: Rumunia stawia na sztukę współczesną

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 16:20
- Jesli ktoś planuje wakacje spędzić w Rumunii powinien wybrać się do galerii 418, która prezentuje teraz prace Alberta Kaana, rzeźbiarza z rocznika 1993 - opowiada Dominika Klimek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dizajn, który odpowiada na wyzwania współczesnego świata

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 17:36
- "Dizajn empatyczny" to pojęcie odmienianie w branży od jakiegoś czasu przez wszystkie przypadki. Jest to po prostu dizajn dostosowany do potrzeb odbiorców - mówił w Dwójce Michał Bachowski, kurator wystawy "Empatia, teraz!".
rozwiń zwiń