more_horiz
Historia

Dumni z Powstańców . Kolejna odsłona kampanii BohaterON

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2022 05:49
Projekt Dumni z Powstańców jest jednym z elementów kampanii BohaterON poświęconej bohaterom walk o stolicę w 1944 roku. Organizatorzy akcji zachęcają do okazania wdzięczności powstańcom warszawskim poprzez specjalnie do tego celu przygotowaną stronę internetową.
Powstanie Warszawskie. Patrol sanitarny Wojskowej Służby Kobiet
Powstanie Warszawskie. Patrol sanitarny Wojskowej Służby KobietFoto: Wikimedia Commons

Ruszyła kolejna, siódma już edycja kampanii BohaterON, organizowanej corocznie z okazji wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym roku akcja została poszerzona o projekt Dumni z Powstańców.

Jest to nowa bezpłatna forma akcji Kartka dla Powstańca. Na specjalnej stronie internetowej www.dumnizpowstańców.pl można przekazać podziękowania, pozdrowienia, życzenia albo okazać wdzięczność Powstańcom Warszawskim. Wystarczy wejść na stronę i nieodpłatnie zamieścić tam wpis, zdjęcie, rysunek czy nagrany przez siebie krótki film. Można też oznaczyć swoje miasto i zaprosić innych do udziału w kampanii w mediach społecznościowych.

Akcja rozpoczęła się 1 sierpnia i potrwa 63 dni, do 2 października – dokładnie tyle, ile Powstańcy walczyli o wyzwolenie stolicy. Po 2 października możliwość dodawania wpisów zostanie zamknięta aż do 1 sierpnia następnego roku.

Kliknij w obrazek i wejdź na strony serwisu specjalnego

src=" //static.prsa.pl/3381df95-82b2-4b5e-b113-bab2d9f0b969.file"

Akcja Kartka dla Powstańca jest jednym ze stałych elementów kampanii BohatorON. Przez wszystkie edycje akcji do Bohaterów walk o Warszawę dotarło łącznie 1 250 000 kartek z kraju i zagranicy.

th

Zobacz więcej na temat: HISTORIA historia Polski