X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Irena Sendlerowa i "cud polskiego podziemia"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 18:45
- To, że Irena Sendlerowa przez wiele lat ukrywała fakt, że podczas wojny uratowała 2,5 tys. dzieci z warszawskiego getta, zupełnie mnie nie dziwi. Tak postępowało przecież wielu Żydów, którzy ze strachu nie dzielili się doświadczeniami wojennymi nawet ze swoimi dziećmi - powiedział prof. Dariusz Stola.
Audio
  • Dyskusja na temat postaci Ireny Sendlerowej (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Okładka książki Anny Bikont Sendlerowa. W ukryciu
Okładka książki Anny Bikont "Sendlerowa. W ukryciu"Foto: wydawnictwo Czarne/materiały prasowe

sendlerowa.jpg

Goszczący w Dwójce dyrektor Muzuem Historii Zydow Polskich POLIN opowiadał o nowo wydanej książce Anny Bikont "Sendlerowa. W ukryciu".

- Nie od dziś wiadomo, że to nie sama Sendlerowa uratowała ponad 2,5 tysiąca dzieci. Książka ta świetnie pokazuje, jak wielu ludzi było zaangażowanych w ukrywanie jednej osoby. To nie była tylko kwestia indywidualnego bohaterstwa, ale niezwykle sprawnej organizacji w warunkach zagrożenia śmiercią. Irena Sendlerowa jest przykładem jednego z cudów polskiego państwa podziemnego, czyli naszych zdolności organizacyjnych - dodał prof. Dariusz Stola.

W nagraniu audycji posłuchamy również m.in. dyskusji na temat życiowych wyborów Sendlerowej, która w czasach PRL zapisała się do PZPR.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Bartosz Panek

Goście: prof. Dariusz Stola (dyrektor Muzuem Historii Zydow Polskich POLIN), prof. Grzegorzem Berendtem (wicedyrektor Muzeum II Wojny Światowej)

Data emisji: 22.11.2017

Godzina emisji: 18.00

mz/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jerzy Nowak był przerażającym przeciwnikiem"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2013 11:49
- To było człowiek, którego właściwie wszyscyśmy kochali, a to się rzadko zdarza w naszym środowisku - o zmarłym kilka dni temu wybitnym aktorze i reżyserze, Jerzym Nowaku opowiadali w Dwójce przyjaciele
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Michał Głowiński i potęga pewnej filiżanki

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 12:30
– Mam ją do dziś. Jest swoistym symbolem trwałości pewnego świata – mówił wybitny literaturoznawca o tytułowej bohaterce swojej nowej książki "Carska filiżanka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie tylko cmentarze". Literackie podróże Żydów do Polski

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 17:00
- Mamy dziś bardzo ciekawą literaturę żydowską, głównie w języku angielskim i hebrajskim, która traktuje o "podróżach do Polski" - mówiła prof. Monika Adamczyk-Garbowska.
rozwiń zwiń