more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Legia liderem. Lech pnie się w górę tabeli - TERMINARZ, WYNIKI, TABELA

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2022 06:45
Władze Ekstraklasy ogłosiły terminarz wszystkich kolejek najwyższej klasy rozgrywkowej w sezonie 2022/2023. Pierwsza kolejka rozpoczęła się 15 lipca meczem Raków Częstochowa - Warta Poznań, z kolei ostatnia zaplanowana jest na 27 maja 2023 roku. Tytułu broni Lech Poznań. Do elity awansowały Miedź Legnica, Widzew Łódź i Korona Kielce.
Ogłoszono terminarz piłkarskiej Ekstraklasy w sezonie 20222023. Tytułu broni Lech Poznań
Ogłoszono terminarz piłkarskiej Ekstraklasy w sezonie 2022/2023. Tytułu broni Lech PoznańFoto: FORUM/Tomasz Kluczynski

TERMINARZ Ekstraklasy w sezonie 2022/2023:

1. KOLEJKA (15-18 lipca)

Raków Częstochowa - Warta Poznań 1:0
KGHM Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 0:0
Lech Poznań - Stal Mielec 0:2
Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 2:0
Korona Kielce - Legia Warszawa 1:1
Radomiak Radom - Miedź Legnica 1:1
Wisła Płock - Lechia Gdańsk 3:0
Pogoń Szczecin - Widzew Łódź 2:1
Górnik Zabrze - Cracovia 0:2

2. KOLEJKA (22-25 lipca)

Warta Poznań - Wisła Płock 0:4
Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 0:2
Cracovia - Korona Kielce 2:0
Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin 2:0
Miedź Legnica - Lech Poznań (15.00) - przełożony na inny termin
Piast Gliwice - Raków Częstochowa (15.00) - przełożony na inny termin
Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 2:1
Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze (20.00) - przełożony na inny termin
Stal Mielec - Radomiak Radom 1:1

3. KOLEJKA (29 lipca - 1 sierpnia)

Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 0:1
Cracovia - Legia Warszawa 3:0
Radomiak Radom - Górnik Zabrze 0:3
Miedź Legnica - Warta Poznań 1:2
Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 1:0
Lech Poznań - Wisła Płock 1:3
Raków Częstochowa - Stal Mielec 3:2
Widzew Łódź - Lechia Gdańsk 2:3
Korona Kielce - Śląsk Wrocław 3:1

4. KOLEJKA (5-8 sierpnia)

Stal Mielec - Cracovia 2:0
Legia Warszawa - Piast Gliwice 2:0
Lechia Gdańsk - Korona Kielce 0:1
Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom 1:2
Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 0:0
Warta Poznań - Pogoń Szczecin 1:2
KGHM Zagłębie Lubin - Lech Poznań 1:1
Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 1:0
Wisła Płock - Miedź Legnica 4:1

5. KOLEJKA (12-15 sierpnia)

Miedź Legnica - KGHM Zagłębie Lubin 0:1
Widzew Łódź - Legia Warszawa 1:2
Cracovia - Piast Gliwice 0:1
Górnik Zabrze - Stal Mielec 1:3
Pogoń Szczecin - Wisła Płock 2:2
Radomiak Radom - Lechia Gdańsk 4:1
Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 2:2
Lech Poznań - Śląsk Wrocław 0:1
Korona Kielce - Warta Poznań 0:1

6. KOLEJKA (19-21 sierpnia)

Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica 2:1
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 2:2 
Wisła Płock - Korona Kielce 2:1
Śląsk Wrocław - Cracovia 1:1
Warta Poznań - Widzew Łódź 0:1
KGHM Zagłębie Lubin - Radomiak Radom 0:1
Piast Gliwice - Stal Mielec 4:0

7. KOLEJKA (26-28 sierpnia)

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 1:1
Stal Mielec - Legia Warszawa 0:1
Radomiak Radom - Korona Kielce 0:2
Miedź Legnica - Lechia Gdańsk 2:1
Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie Lubin 3:0
Widzew Łódź - Wisła Płock 2:1
Cracovia - Warta Poznań 0:2
Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa 1:4
Lech Poznań - Piast Gliwice 1:0

Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 1:0  - przeniesiony mecz 6. kolejki
Lechia Gdańsk - Lech Poznań 0:3 - przeniesiony mecz 6. kolejki

8. KOLEJKA (2-5 września)

Legia Warszawa - Radomiak Radom 1:0
Stal Mielec - Śląsk Wrocław 2:0
Lechia Gdańsk - Warta Poznań 0:0
Cracovia - Raków Częstochowa 3:0
KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 1:1
Korona Kielce - Pogoń Szczecin 1:2
Lech Poznań - Widzew Łódź 2:0
Piast Gliwice - Miedź Legnica 2:1
Wisła Płock - Górnik Zabrze 1:1

9. KOLEJKA (9-12 września)

Warta Poznań - KGHM Zagłębie Lubin 2:2
Widzew Łódź - Cracovia 2:0
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 2:1
Radomiak Radom - Wisła Płock 2:0
Górnik Zabrze - Piast Gliwice 3:3
Miedź Legnica - Korona Kielce 2:2
Pogoń Szczecin - Lech Poznań 2:2
Raków Częstochowa - Legia Warszawa 4:0
Jagiellonia Białystok - Stal Mielec 4:0

10. KOLEJKA (16-18 września)

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 1:1
Legia Warszawa - Miedź Legnica 3:2
Stal Mielec - Widzew Łódź 0:3
Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 2:2
Raków Częstochowa - Radomiak Radom 3:0
Cracovia - Pogoń Szczecin 1:1
Korona Kielce - Górnik Zabrze 1:2
KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Płock 2:1
Warta Poznań - Lech Poznań 0:1

11. KOLEJKA (30 września - 1 października)

Radomiak Radom - Cracovia 0:2
Wisła Płock - Piast Gliwice 1:0

1 października, sobota

Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin (15.00)
Lech Poznań - Legia Warszawa (17.30)
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk (20.00)

2 października, niedziela

Miedź Legnica - Stal Mielec (12.30)
Jagiellonia Białystok - Korona Kielce (15.00)
Widzew Łódź - Raków Częstochowa (17.30)

3 października, poniedziałek

Śląsk Wrocław - Warta Poznań (19.00)

12. KOLEJKA (7-10 października)

6 października (czwartek)

Piast Gliwice - Raków Częstochowa (20.45) - zaległy mecz 2. kolejki

7 października (piątek)

Stal Mielec - Pogoń Szczecin (18.00)
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock (20.30)

8 października (sobota)

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze (15.00)
Legia Warszawa - Warta Poznań  (17.30)
Cracovia - Lechia Gdańsk (20.00)

9 października (niedziela)

KGHM Zagłębie Lubin - Korona Kielce (15.00)
Lech Poznań - Radomiak Radom (17.30)

10 października (poniedziałek)

Raków Częstochowa - Miedź Legnica (18.00)
Piast Gliwice - Widzew Łódź (20.30)

13. KOLEJKA (14-16 października)

14 października (piątek)

Korona Kielce - Stal Mielec (18.00)
Wisła Płock - Legia Warszawa (20.30)

15 października (sobota)

Radomiak Radom - Śląsk Wrocław (12.30)
Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa (15.00)
Warta Poznań - Jagiellonia Białystok (17.30)
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice (20.00)

16 października (niedziela)

Miedź Legnica - Cracovia (12.30)
Widzew Łódź - KGHM Zagłębie Lubin (15.00)
Górnik Zabrze - Lech Poznań (18.30)

14. KOLEJKA (21-24 października)

21 października (piątek)

Widzew Łódź - Miedź Legnica (20.30)

22 października (sobota)

Stal Mielec - Wisła Płock (15.00)
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin (17.30)
Raków Częstochowa - Korona Kielce (20.00)

23 października (niedziela)

Warta Poznań - Górnik Zabrze (12.30)
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok (15.00)
Cracovia - Lech Poznań (17.30)

24 października (poniedziałek)

Piast Gliwice - Radomiak Radom (18.00)
KGHM Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk (20.30)

15. KOLEJKA (28-31 października)

28 października (piątek)

Miedź Legnica - Pogoń Szczecin (18.00)
Górnik Zabrze - Widzew Łódź (20.30)

29 października (sobota)

Korona Kielce - Piast Gliwice (15.00)
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa (17.30)
Wisła Płock - Śląsk Wrocław (20.00)

30 października (niedziela)

KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia (12.30)
Lechia Gdańsk - Stal Mielec (15.00)
Lech Poznań - Raków Częstochowa (17.30)

31 października (poniedziałek)

Radomiak Radom - Warta Poznań (18.00)

16. KOLEJKA (5 listopada)

Cracovia - Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice - Warta Poznań
Lech Poznań - Korona Kielce
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk
Miedź Legnica - Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze
Raków Częstochowa - Wisła Płock
Stal Mielec - KGHM Zagłębie Lubin
Widzew Łódź - Radomiak Radom

17. KOLEJKA (12 listopada)

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań
KGHM Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa
Korona Kielce - Widzew Łódź
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice
Górnik Zabrze - Miedź Legnica
Radomiak Radom - Pogoń Szczecin
Warta Poznań - Stal Mielec
Wisła Płock - Cracovia
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

18 listopada (piątek)

Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze (20.45) - zaległy mecz 2. kolejki

18. KOLEJKA (28 stycznia 2023 roku)

27 stycznia (piątek)

Miedź Legnica - Radomiak Radom (18.00)
Stal Mielec - Lech Poznań (20.30)

Cracovia - Górnik Zabrze
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok
Lechia Gdańsk - Wisła Płock
Legia Warszawa - Korona Kielce
Warta Poznań - Raków Częstochowa
Widzew Łódź - Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław - KGHM Zagłębie Lubin

19. KOLEJKA (4 lutego)

1 lutego (środa)

Miedź Legnica - Lech Poznań (20.30) - zaległy mecz 2. kolejki

KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa
Korona Kielce - Cracovia
Lech Poznań - Miedź Legnica
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław
Radomiak Radom - Stal Mielec
Raków Częstochowa - Piast Gliwice
Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok
Wisła Płock - Warta Poznań

20. KOLEJKA (11 lutego)

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin
KGHM Zagłębie Lubin - Piast Gliwice
Lechia Gdańsk - Widzew Łódź
Legia Warszawa - Cracovia
Górnik Zabrze - Radomiak Radom
Stal Mielec - Raków Częstochowa
Warta Poznań - Miedź Legnica
Wisła Płock - Lech Poznań
Śląsk Wrocław - Korona Kielce

21. KOLEJKA (18 lutego)

Cracovia - Stal Mielec
Piast Gliwice - Legia Warszawa
Korona Kielce - Lechia Gdańsk
Lech Poznań - KGHM Zagłębie Lubin
Miedź Legnica - Wisła Płock
Pogoń Szczecin - Warta Poznań
Radomiak Radom - Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa - Górnik Zabrze
Widzew Łódź - Śląsk Wrocław

22. KOLEJKA (25 lutego)

Piast Gliwice - Cracovia
Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa
KGHM Zagłębie Lubin - Miedź Legnica
Lechia Gdańsk - Radomiak Radom
Legia Warszawa - Widzew Łódź
Stal Mielec - Górnik Zabrze
Warta Poznań - Korona Kielce
Wisła Płock - Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław - Lech Poznań

23. KOLEJKA (4 marca)

Cracovia - Śląsk Wrocław
Korona Kielce - Wisła Płock
Lech Poznań - Lechia Gdańsk
Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze - Legia Warszawa
Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa
Radomiak Radom - KGHM Zagłębie Lubin
Stal Mielec - Piast Gliwice
Widzew Łódź - Warta Poznań

24. KOLEJKA (11 marca)

Piast Gliwice - Lech Poznań
Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze
KGHM Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin
Korona Kielce - Radomiak Radom
Lechia Gdańsk - Miedź Legnica
Legia Warszawa - Stal Mielec
Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław
Warta Poznań - Cracovia
Wisła Płock - Widzew Łódź

25. KOLEJKA (18 marca)

Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin
Miedź Legnica - Piast Gliwice
Górnik Zabrze - Wisła Płock
Pogoń Szczecin - Korona Kielce
Radomiak Radom - Legia Warszawa
Raków Częstochowa - Cracovia
Warta Poznań - Lechia Gdańsk
Widzew Łódź - Lech Poznań
Śląsk Wrocław - Stal Mielec

26. KOLEJKA (1 kwietnia)

Cracovia - Widzew Łódź
Piast Gliwice - Górnik Zabrze
KGHM Zagłębie Lubin - Warta Poznań
Korona Kielce - Miedź Legnica
Lech Poznań - Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław
Legia Warszawa - Raków Częstochowa
Stal Mielec - Jagiellonia Białystok
Wisła Płock - Radomiak Radom

27. KOLEJKA (8 kwietnia)

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk
Lech Poznań - Warta Poznań
Miedź Legnica - Legia Warszawa
Górnik Zabrze - Korona Kielce
Pogoń Szczecin - Cracovia
Radomiak Radom - Raków Częstochowa
Widzew Łódź - Stal Mielec
Wisła Płock - KGHM Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław - Piast Gliwice

28. KOLEJKA (15 kwietnia)

Cracovia - Radomiak Radom
Piast Gliwice - Wisła Płock
KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin
Legia Warszawa - Lech Poznań
Raków Częstochowa - Widzew Łódź
Stal Mielec - Miedź Legnica
Warta Poznań - Śląsk Wrocław

29. KOLEJKA (22 kwietnia)

Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin
Lechia Gdańsk - Cracovia
Miedź Legnica - Raków Częstochowa
Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin - Stal Mielec
Radomiak Radom - Lech Poznań
Warta Poznań - Legia Warszawa
Widzew Łódź - Piast Gliwice
Wisła Płock - Jagiellonia Białystok

30. KOLEJKA (29 kwietnia)

Cracovia - Miedź Legnica
Piast Gliwice - Pogoń Szczecin
Jagiellonia Białystok - Warta Poznań
KGHM Zagłębie Lubin - Widzew Łódź
Lech Poznań - Górnik Zabrze
Legia Warszawa - Wisła Płock
Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk
Stal Mielec - Korona Kielce
Śląsk Wrocław - Radomiak Radom

31. KOLEJKA (6 maja)

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław
Korona Kielce - Raków Częstochowa
Lech Poznań - Cracovia
Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin
Miedź Legnica - Widzew Łódź
Górnik Zabrze - Warta Poznań
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa
Radomiak Radom - Piast Gliwice
Wisła Płock - Stal Mielec

32. KOLEJKA (13 maja)

Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin
Piast Gliwice - Korona Kielce
Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok
Pogoń Szczecin - Miedź Legnica
Raków Częstochowa - Lech Poznań
Stal Mielec - Lechia Gdańsk
Warta Poznań - Radomiak Radom
Widzew Łódź - Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław - Wisła Płock

33. KOLEJKA (20 maja)

Jagiellonia Białystok - Cracovia
KGHM Zagłębie Lubin - Stal Mielec
Korona Kielce - Lech Poznań
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin
Radomiak Radom - Widzew Łódź
Warta Poznań - Piast Gliwice
Wisła Płock - Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław - Miedź Legnica

34. KOLEJKA (27 maja)

Cracovia - Wisła Płock
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław
Miedź Legnica - Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin - Radomiak Radom
Raków Częstochowa - KGHM Zagłębie Lubin
Stal Mielec - Warta Poznań
Widzew Łódź - Korona Kielce

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

1. Wisła Płock 11 6 2 3 22-12 20 +10
2. Legia Warszawa 10 6 2 2 14-13 20 +1
3. Raków Częstochowa 9 6 1 2 18-9 19 +9
4. Pogoń Szczecin 10 5 3 2 16-11 18 +5
5. Cracovia 11 5 2 4 14-9 17 +5
6. Widzew Łódź 10 5 1 4 14-10 16 +4
7. Lech Poznań 9 4 2 3 11-9 14 +2
8. Radomiak Radom 11 4 2 5 11-15 14 -4
9. Jagiellonia Białystok 10 3 4 3 15-12 13 +3
10. Górnik Zabrze 9 3 4 2 14-13 13 +1
11. KGHM Zagłębie Lubin 10 3 4 3 8-11 13 -3
12. Śląsk Wrocław 10 3 4 3 9-13 13 -4
13. Stal Mielec 10 4 1 5 12-17 13 -5
14. Korona Kielce 10 3 2 5 12-13 11 -1
15. Piast Gliwice 10 3 2 5 11-12 11 -1
16. Warta Poznań 10 3 2 5 8-12 11 -4
17. Miedź Legnica 9 1 2 6 11-18 5 -7
18. Lechia Gdańsk 9 1 2 6 8-19 5 -11
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze

Tabela Ekstraklasy Tabela Ekstraklasy

/Ekstraklasa.org/Twitter

Zobacz także

Zobacz także