more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Wisła Płock liderem. "Nafciarze" wciąż niepokonani, Lech na końcu stawki - TERMINARZ, WYNIKI, TABELA

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2022 21:55
Władze Ekstraklasy ogłosiły terminarz wszystkich kolejek najwyższej klasy rozgrywkowej w sezonie 2022/2023. Pierwsza kolejka rozpoczęła się 15 lipca meczem Raków Częstochowa - Warta Poznań, z kolei ostatnia zaplanowana jest na 27 maja 2023 roku. Tytułu broni Lech Poznań, który rozpocznie od starcia ze Stalą Mielec. Do elity awansowały Miedź Legnica, Widzew Łódź i Korona Kielce.
Ogłoszono terminarz piłkarskiej Ekstraklasy w sezonie 20222023. Tytułu broni Lech Poznań
Ogłoszono terminarz piłkarskiej Ekstraklasy w sezonie 2022/2023. Tytułu broni Lech PoznańFoto: FORUM/Tomasz Kluczynski

TERMINARZ Ekstraklasy w sezonie 2022/2023:

1. KOLEJKA (15-18 lipca)

Raków Częstochowa - Warta Poznań 1:0
KGHM Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 0:0
Lech Poznań - Stal Mielec 0:2
Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 2:0
Korona Kielce - Legia Warszawa 1:1
Radomiak Radom - Miedź Legnica 1:1
Wisła Płock - Lechia Gdańsk 3:0
Pogoń Szczecin - Widzew Łódź 2:1
Górnik Zabrze - Cracovia 0:2

2. KOLEJKA (22-25 lipca)

Warta Poznań - Wisła Płock 0:4
Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 0:2
Cracovia - Korona Kielce 2:0
Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin 2:0
Miedź Legnica - Lech Poznań (15.00) - przełożony na inny termin
Piast Gliwice - Raków Częstochowa (15.00) - przełożony na inny termin
Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 2:1
Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze (20.00) - przełożony na inny termin
Stal Mielec - Radomiak Radom 1:1

3. KOLEJKA (29 lipca - 1 sierpnia)

Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 0:1
Cracovia - Legia Warszawa 3:0
Radomiak Radom - Górnik Zabrze 0:3
Miedź Legnica - Warta Poznań 1:2
Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 1:0
Lech Poznań - Wisła Płock 1:3
Raków Częstochowa - Stal Mielec 3:2
Widzew Łódź - Lechia Gdańsk 2:3
Korona Kielce - Śląsk Wrocław 3:1

4. KOLEJKA (5-8 sierpnia)

Stal Mielec - Cracovia 2:0
Legia Warszawa - Piast Gliwice 2:0
Lechia Gdańsk - Korona Kielce 0:1
Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom 1:2
Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 0:0
Warta Poznań - Pogoń Szczecin 1:2
KGHM Zagłębie Lubin - Lech Poznań 1:1
Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 1:0
Wisła Płock - Miedź Legnica 4:1

5. KOLEJKA (12-15 sierpnia)

Miedź Legnica - KGHM Zagłębie Lubin 0:1
Widzew Łódź - Legia Warszawa 1:2
Cracovia - Piast Gliwice 0:1
Górnik Zabrze - Stal Mielec 1:3
Pogoń Szczecin - Wisła Płock 2:2

14 sierpnia, niedziela

Radomiak Radom - Lechia Gdańsk 4:1
Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 2:2
Lech Poznań - Śląsk Wrocław 0:1

15 sierpnia, poniedziałek

Korona Kielce - Warta Poznań 0:1

6. KOLEJKA (19-21 sierpnia)

19 sierpnia, piątek

Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica (18.00)
Legia Warszawa - Górnik Zabrze (20.30)

20 sierpnia, sobota

Wisła Płock - Korona Kielce (15.00)
Śląsk Wrocław - Cracovia (17.30)
Warta Poznań - Widzew Łódź (20.00)

21 sierpnia, niedziela

KGHM Zagłębie Lubin - Radomiak Radom (15.00)
Piast Gliwice - Stal Mielec (17.30)

31 sierpnia, środa

Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin (18.00)
Lechia Gdańsk - Lech Poznań (20.30)

7. KOLEJKA (26-28 sierpnia)

26 sierpnia, piątek

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok (18.00)
Stal Mielec - Legia Warszawa (20.30)

27 sierpnia, sobota

Radomiak Radom - Korona Kielce (12.30)
Miedź Legnica - Lechia Gdańsk (15.00)
Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie Lubin (17.30)
Widzew Łódź - Wisła Płock (20.00)

28 sierpnia, niedziela

Cracovia - Warta Poznań (12.30)
Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa (15.00)
Lech Poznań - Piast Gliwice (17.30)

31 sierpnia, środa 

Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin (18.00) - przeniesiony mecz 6. kolejki
Lechia Gdańsk - Lech Poznań (20.30) - przeniesiony mecz 6. kolejki

8. KOLEJKA (2-5 września)

2 września (piątek)

Legia Warszawa - Radomiak Radom (20.30)

3 września, sobota

Stal Mielec - Śląsk Wrocław (15.30)
Lechia Gdańsk - Warta Poznań (17.30)
Cracovia - Raków Częstochowa (20.00)

4 września, niedziela

KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok (12.30)
Korona Kielce - Pogoń Szczecin (15.00)
Lech Poznań - Widzew Łódź (17.30)

5 września, poniedziałek

Piast Gliwice - Miedź Legnica (18.00)
Wisła Płock - Górnik Zabrze (20.30)

9. KOLEJKA (10 września)

Jagiellonia Białystok - Stal Mielec
Miedź Legnica - Korona Kielce
Górnik Zabrze - Piast Gliwice
Pogoń Szczecin - Lech Poznań
Radomiak Radom - Wisła Płock
Raków Częstochowa - Legia Warszawa
Warta Poznań - KGHM Zagłębie Lubin
Widzew Łódź - Cracovia
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk

10. KOLEJKA (17 września)

Cracovia - Pogoń Szczecin
Piast Gliwice - Śląsk Wrocław
KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Płock
Korona Kielce - Górnik Zabrze
Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok
Legia Warszawa - Miedź Legnica
Raków Częstochowa - Radomiak Radom
Stal Mielec - Widzew Łódź
Warta Poznań - Lech Poznań

11. KOLEJKA (1 października)

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce
Lech Poznań - Legia Warszawa
Miedź Legnica - Stal Mielec
Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk
Radomiak Radom - Cracovia
Widzew Łódź - Raków Częstochowa
Wisła Płock - Piast Gliwice
Śląsk Wrocław - Warta Poznań

12. KOLEJKA (8 października)

Cracovia - Lechia Gdańsk
Piast Gliwice - Widzew Łódź
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock
KGHM Zagłębie Lubin - Korona Kielce
Lech Poznań - Radomiak Radom
Legia Warszawa - Warta Poznań
Raków Częstochowa - Miedź Legnica
Stal Mielec - Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze

13. KOLEJKA (15 października)

Korona Kielce - Stal Mielec
Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa
Miedź Legnica - Cracovia
Górnik Zabrze - Lech Poznań
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice
Radomiak Radom - Śląsk Wrocław
Warta Poznań - Jagiellonia Białystok
Widzew Łódź - KGHM Zagłębie Lubin
Wisła Płock - Legia Warszawa

14. KOLEJKA (22 października)

Cracovia - Lech Poznań
Piast Gliwice - Radomiak Radom
KGHM Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin
Raków Częstochowa - Korona Kielce
Stal Mielec - Wisła Płock
Warta Poznań - Górnik Zabrze
Widzew Łódź - Miedź Legnica
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok

15. KOLEJKA (29 października)

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa
KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia
Korona Kielce - Piast Gliwice
Lech Poznań - Raków Częstochowa
Lechia Gdańsk - Stal Mielec
Miedź Legnica - Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze - Widzew Łódź
Radomiak Radom - Warta Poznań
Wisła Płock - Śląsk Wrocław

16. KOLEJKA (5 listopada)

Cracovia - Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice - Warta Poznań
Lech Poznań - Korona Kielce
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk
Miedź Legnica - Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze
Raków Częstochowa - Wisła Płock
Stal Mielec - KGHM Zagłębie Lubin
Widzew Łódź - Radomiak Radom

17. KOLEJKA (12 listopada)

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań
KGHM Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa
Korona Kielce - Widzew Łódź
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice
Górnik Zabrze - Miedź Legnica
Radomiak Radom - Pogoń Szczecin
Warta Poznań - Stal Mielec
Wisła Płock - Cracovia
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

18. KOLEJKA (28 stycznia 2023 roku)

Cracovia - Górnik Zabrze
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok
Lechia Gdańsk - Wisła Płock
Legia Warszawa - Korona Kielce
Miedź Legnica Radomiak Radom
Stal Mielec - Lech Poznań
Warta Poznań - Raków Częstochowa
Widzew Łódź - Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław - KGHM Zagłębie Lubin

19. KOLEJKA (4 lutego)

KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa
Korona Kielce - Cracovia
Lech Poznań - Miedź Legnica
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław
Radomiak Radom - Stal Mielec
Raków Częstochowa - Piast Gliwice
Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok
Wisła Płock - Warta Poznań

20. KOLEJKA (11 lutego)

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin
KGHM Zagłębie Lubin - Piast Gliwice
Lechia Gdańsk - Widzew Łódź
Legia Warszawa - Cracovia
Górnik Zabrze - Radomiak Radom
Stal Mielec - Raków Częstochowa
Warta Poznań - Miedź Legnica
Wisła Płock - Lech Poznań
Śląsk Wrocław - Korona Kielce

21. KOLEJKA (18 lutego)

Cracovia - Stal Mielec
Piast Gliwice - Legia Warszawa
Korona Kielce - Lechia Gdańsk
Lech Poznań - KGHM Zagłębie Lubin
Miedź Legnica - Wisła Płock
Pogoń Szczecin - Warta Poznań
Radomiak Radom - Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa - Górnik Zabrze
Widzew Łódź - Śląsk Wrocław

22. KOLEJKA (25 lutego)

Piast Gliwice - Cracovia
Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa
KGHM Zagłębie Lubin - Miedź Legnica
Lechia Gdańsk - Radomiak Radom
Legia Warszawa - Widzew Łódź
Stal Mielec - Górnik Zabrze
Warta Poznań - Korona Kielce
Wisła Płock - Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław - Lech Poznań

23. KOLEJKA (4 marca)

Cracovia - Śląsk Wrocław
Korona Kielce - Wisła Płock
Lech Poznań - Lechia Gdańsk
Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze - Legia Warszawa
Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa
Radomiak Radom - KGHM Zagłębie Lubin
Stal Mielec - Piast Gliwice
Widzew Łódź - Warta Poznań

24. KOLEJKA (11 marca)

Piast Gliwice - Lech Poznań
Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze
KGHM Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin
Korona Kielce - Radomiak Radom
Lechia Gdańsk - Miedź Legnica
Legia Warszawa - Stal Mielec
Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław
Warta Poznań - Cracovia
Wisła Płock - Widzew Łódź

25. KOLEJKA (18 marca)

Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin
Miedź Legnica - Piast Gliwice
Górnik Zabrze - Wisła Płock
Pogoń Szczecin - Korona Kielce
Radomiak Radom - Legia Warszawa
Raków Częstochowa - Cracovia
Warta Poznań - Lechia Gdańsk
Widzew Łódź - Lech Poznań
Śląsk Wrocław - Stal Mielec

26. KOLEJKA (1 kwietnia)

Cracovia - Widzew Łódź
Piast Gliwice - Górnik Zabrze
KGHM Zagłębie Lubin - Warta Poznań
Korona Kielce - Miedź Legnica
Lech Poznań - Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław
Legia Warszawa - Raków Częstochowa
Stal Mielec - Jagiellonia Białystok
Wisła Płock - Radomiak Radom

27. KOLEJKA (8 kwietnia)

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk
Lech Poznań - Warta Poznań
Miedź Legnica - Legia Warszawa
Górnik Zabrze - Korona Kielce
Pogoń Szczecin - Cracovia
Radomiak Radom - Raków Częstochowa
Widzew Łódź - Stal Mielec
Wisła Płock - KGHM Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław - Piast Gliwice

28. KOLEJKA (15 kwietnia)

Cracovia - Radomiak Radom
Piast Gliwice - Wisła Płock
KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin
Legia Warszawa - Lech Poznań
Raków Częstochowa - Widzew Łódź
Stal Mielec - Miedź Legnica
Warta Poznań - Śląsk Wrocław

29. KOLEJKA (22 kwietnia)

Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin
Lechia Gdańsk - Cracovia
Miedź Legnica - Raków Częstochowa
Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin - Stal Mielec
Radomiak Radom - Lech Poznań
Warta Poznań - Legia Warszawa
Widzew Łódź - Piast Gliwice
Wisła Płock - Jagiellonia Białystok

30. KOLEJKA (29 kwietnia)

Cracovia - Miedź Legnica
Piast Gliwice - Pogoń Szczecin
Jagiellonia Białystok - Warta Poznań
KGHM Zagłębie Lubin - Widzew Łódź
Lech Poznań - Górnik Zabrze
Legia Warszawa - Wisła Płock
Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk
Stal Mielec - Korona Kielce
Śląsk Wrocław - Radomiak Radom

31. KOLEJKA (6 maja)

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław
Korona Kielce - Raków Częstochowa
Lech Poznań - Cracovia
Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin
Miedź Legnica - Widzew Łódź
Górnik Zabrze - Warta Poznań
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa
Radomiak Radom - Piast Gliwice
Wisła Płock - Stal Mielec

32. KOLEJKA (13 maja)

Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin
Piast Gliwice - Korona Kielce
Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok
Pogoń Szczecin - Miedź Legnica
Raków Częstochowa - Lech Poznań
Stal Mielec - Lechia Gdańsk
Warta Poznań - Radomiak Radom
Widzew Łódź - Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław - Wisła Płock

33. KOLEJKA (20 maja)

Jagiellonia Białystok - Cracovia
KGHM Zagłębie Lubin - Stal Mielec
Korona Kielce - Lech Poznań
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin
Radomiak Radom - Widzew Łódź
Warta Poznań - Piast Gliwice
Wisła Płock - Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław - Miedź Legnica

34. KOLEJKA (27 maja)

Cracovia - Wisła Płock
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław
Miedź Legnica - Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin - Radomiak Radom
Raków Częstochowa - KGHM Zagłębie Lubin
Stal Mielec - Warta Poznań
Widzew Łódź - Korona Kielce

tabela 

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

1. Wisła Płock 5 4 1 0 16-4 13 +12
2. PGE FKS Stal Mielec 5 3 1 1 10-5 10 +5
3. Pogoń Szczecin 5 3 1 1 8-6 10 +2
4. Legia Warszawa 5 3 1 1 7-5 10 +2
5. Cracovia Kraków 5 3 0 2 7-3 9 +4
6. Radomiak Radom 5 2 2 1 8-7 8 +1
7. Śląsk Wrocław 5 2 2 1 4-4 8
8. KGHM Zagłębie Lubin 5 2 2 1 3-3 8
9. Raków Częstochowa 4 2 1 1 6-5 7 +1
10. Korona Kielce 5 2 1 2 5-5 7
11. Górnik Zabrze 4 2 0 2 5-5 6
12. Warta Poznań 5 2 0 3 4-8 6 -4
13. Widzew Łódź 5 1 1 3 6-7 4 -1
14. Jagiellonia Białystok 5 1 1 3 5-7 4 -2
15. Piast Gliwice 4 1 0 3 1-5 3 -4
16. Lechia Gdańsk 4 1 0 3 4-10 3 -6
17. Miedź Legnica 4 0 1 3 3-8 1 -5
18. Lech Poznań 4 0 1 3 2-7 1 -5
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze

/Ekstraklasa.org

Zobacz także

Zobacz także